Wirnet Station – gateway dedykowany aplikacjom zewnętrznym produkcji Kerlink

Firma Kerlink wprowadziła w 2014 roku pierwszy zewnętrzny komercyjny gateway – Wirnet Station. Obudowa została wyposażona w metalową ramę do przymocowania na ścianie bądź maszcie telekomunikacyjnym. Zestaw uzupełnia antena oraz uniwersalny uchwyt montażowy. W pakiecie znajdziemy również zasilacz PoE oraz przewód antenowy o długości 1 m. Takie wyposażenie sprawia, że nie trzeba kupować dodatkowych elementów i stacja może być błyskawicznie uruchomiona.

Wirnet Station posiada wbudowany modem 3G/4G, który może być wykorzystany w miejscach, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia stałego łącza przewodowego. Produkt oferuje wsparcie dla 8 dostępnych kanałów LoRaWAN i umożliwia przesył ponad 700 000 pakietów na dobę. Wymiary urządzenia wynoszą 315 x 170 x 215 mm, a waga nie przekracza 2 kg. Prezentowany gateway charakteryzuje się szerokim zakresem temperaturowym pracy: -20°C…+60°C. Całość jest zamknięta w szczelnej obudowie i spełnia normę IP67, dzięki czemu jest odporna na niekorzystne warunki pogodowe takie jak deszcz czy śnieg.

Montaż punktów dostępowych wiąże się nie tylko z zapewnieniem połączenia z siecią Internet, ale również z dostosowaniem połączenia przewodów zasilających. Aby uprościć instalację, Wirnet Station został wyposażony w możliwość zasilania PoE, więc nie ma potrzeby prowadzenia dodatkowego kabla zasilającego – urządzenie jest zasilane wprost z kabla Ethernet. Bramka zapewnia niewielkie zużycie energii, dzięki czemu może być również zasilana np. z panelu słonecznego.

Przedstawicieli firm zainteresowanych gatewayem LoRaWAN Wirnet Station prosimy o kontakt pod adresem e-mail: sprzedaz@jm.pl 

O autorze