Nowy, magnetyczny czujnik kąta od Infineon Technologies

Firma Infineon Technologies ogłosiła powstanie powstanie magnetycznego czujnika kąta XENSIV TLE5014, który sprawdzi się w bardzo wymagających aplikacjach, a jednocześnie jest prosty w użyciu.

Sensor TLE5014 spełnia normy ISO26262 ASIL C, zarówno dla wersji pojedynczej jak i dla podwójnej. Produkty są przygotowane do użycia w urządzeniach o najwyższych wymaganiach dla bezpieczeństwa funkcjonalnego. Czujnik charakteryzuje się ekstremalnie niskim błędem na poziomie poniżej 1° w całym zakresie temperatur oraz w całym czasie życia. Jest to pomocne w urządzeniach, które muszą bardzo dokładnie ustalać pozycję, takich jak detekcja kąta skręcenia kierownicy lub komutator silnika. Inne obszary zastosowania sensora to m.in. systemy wspomagania układu kierowniczego (EPS), detekcja pozycji pedałów oraz inne rodzaje pomiaru pozycji elementu.

Czujniki XENSIV TLE5014 są dostępne jako sensory pojedyncze oraz podwójne. Wszystkie układy są prekonfigurowane, skalibrowane i łatwe do użycia od razu po zamontowaniu. Klienci mogą wybrać między interfejsami SENT, PWM i SPC. Firma Infineon przygotowuje wersję z dostępną komunikacją po magistrali SPI, której premiera planowana jest przed końcem roku. Czujniki dysponują tez programowalną pamięcią EEPROM.

Sensory działają w technologii gigantycznej magnetorezystancji (GMR), a jednostka czujnika jest zintegrowana z częścią logiczna w jednym układzie scalonym. Produkty mogą być zasilane napięciem do 26 V.

Czujniki są już dostępne na rynku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.infineon.com/angle-sensors

O autorze