Wirnet iBTS / Wirnet iBTS Compact – wydajny, zewnętrzny gateway LoRaWAN dla inteligentnych sieci IoT

W ostatnim czasie przedstawiliśmy dwa urządzenia produkcji firmy Kerlink: wewnętrzny gateway Wirnet iFemtocell oraz gateway do zbudowania zewnętrznej sieci Wirnet Station. Dzisiaj kończymy prezentując bramkę Wirnet iBTS oraz jego mniejszą wersję – Wirnet iBTS Compact.

Oba urządzenia, tj. Wirnet iBTS i Wirnet iBTS Compact są urządzeniami konfigurowalnymi pod względem wewnętrznego wyposażenia. Istnieje możliwość dodania do urządzenia modemu 4G (dla obu stacji). Stacja Wirnet iBTS ma możliwość zabudowania wewnątrz urządzenia do 4 niezależnych modułów radiowych. Taka konfiguracja może być wykorzystywana do tworzenia sieci z podziałem na sektory współpracujące z kierunkowymi antenami. Maksymalnie wyposażona stacja iBTS pozwala na konfigurację do 64 kanałów sieci LoRaWAN, co pozwala na współdziałanie setek urządzeń końcowych na danym obszarze.

Stacje bazowe iBTS i iBTS Compact dysponują ponadto wewnętrznym modułem GPS. Informacja o położeniu bramki jest dodawana do ramki wiadomości wysyłanej przez urządzenie końcowe – jest to o tyle użyteczna informacja, że można zrealizować funkcję geolokalizacji urządzeń końcowych. Aby taką funkcję wykorzystać, wiadomość od urządzenia końcowego musi zostać odebrana przez przynajmniej 3 stacje bazowe. Następnie, za pomocą operacji matematycznych (m.in. triangulacji), można obliczyć położenie urządzenia z dokładnością do 80 metrów dla urządzeń będących w ruchu.

Wbudowany modem sieci 4G pozwala na instalację urządzenia w miejscach, gdzie nie ma możliwości doprowadzenia sieci internet przewodem. Dostęp do sieci będzie realizowany z pomocą operatora sieci komórkowej. Urządzenia zasilane są za pomocą PoE, ale jest również możliwość podłączenia zewnętrznego źródła zasilania DC o napięciu 11…56 V. Dzięki temu stacja może być zasilana np. z hybrydowej stacji zasilania z panelami fotowoltaicznymi i generatorem wiatrowym.

Przedstawicieli firm zainteresowanych gatewayem LoRaWAN Wirnet iBTS / Wirnet iBTS Compact, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: sprzedaz@jm.pl

O autorze