Nowy, precyzyjny czujnik inercyjny MEMS firmy STMicroelectronics

Firma STMicroelectronics, zaprezentował czujnik inercyjny ASM330LHH. Jest to 6-osiowy sensor IMU (inertial measurement unit), który może znaleźć zastosowanie w bardzo precyzyjnych systemach śledzenia ruchu pojazdu oraz aplikacjach telemetrycznych.

Aby spełnić wymagania ciągłego, dokładnego śledzenia toru jazdy, przydatnego automatycznym usługom, czujnik ASM330LHH oblicza pozycję za pomocą zaawansowanych algorytmów nawigacyjnych, jeśli sygnały z satelit są zablokowane. Ta sytuacja potrafi mieć miejsce m.in. w miejskich kanionach, tunelach, podziemnych parkingach oraz gęstych lasach. Sensor charakteryzuje się niskim szumem oraz stabilnością temperaturową, co pozwala wykorzystać go w usługach telematycznych, takich jak automatyczny pobór opłat, tele-diagnostyka, automatyczna pomoc telefoniczna. Precyzyjne dane inercyjne w sześciu osiach pozwalają również na wykorzystanie w zaawansowanych systemach zautomatyzowanego prowadzenia.

Firma Magneti Marelli wybrała właśnie czujnik ASM330LHH do swoich zaawansowanych systemów telematycznych, które maja być stosowane w samochodach przyszłej generacji przez największe koncerny motoryzacyjne.

Firma STMicroelectronics, jak w przypadkach innych wszystkich swoich czujników MEMS, kontroluje cały proces produkcji sensora ASM303LLH, od fazy projektu, przez wytwarzanie układu, umieszczenie w obudowie, testy, kalibrację, aż po dystrybucję. Pełna kontrola nad całym procesem pozwala na wytwarzanie dokładnych czujników oraz gwarantuje klientom elastyczny i skuteczny łańcuch dostaw.

Więcej informacji na stronie: www.st.com/asm330lhh-pr

O autorze