Nowy zestaw rozwojowy IoT z czujnikami oraz komunikacją BLE firmy Dialog Semiconductor

Dialog Semiconductor ogłosił powstanie zestawu rozwojowego do projektowania zdalnych czujników – 15 Degrees-of-Freedom (DOF) SmartBond Multi-Sensor Kit, który jest oparty na układzie SoC DA14585 SmartBond. Zestaw pozwala na łatwe połączenie sensorów z chmurą, zapewniając najniższy pobór mocy oraz najmniejsze rozmiary.

Dzięki obsłudze większej ilości czujników niż inne zestawy na rynku, płytka pozwala na zbieranie danych o warunkach atmosferycznych, takich jak: temperatura, ciśnienie, wilgotność, stężenie gazów, a także prędkość i kierunek poruszania się, natężenie światła, głośność dźwięku, oraz natężenie pola magnetycznego. Szerokie możliwości zestawu są szczególnie przydatne, gdy ważne jest szybkie stworzenie prototypu i krótki czas dostarczenia produktu na rynek. Funkcjonalność może być łatwo dostosowana do wymagań aplikacji dzięki wygodnemu oprogramowaniu. Dzięki temu moduł może zostać użyty jako beacon, tag, czujnik bezprzewodowy lub węzeł sieci mesh. Dodatkowo, można dokonywać aktualizacji firmware przez sieć bezprzewodową, dzięki funkcji SUOTA (Software Upgrade Over The Air).

Zestaw dostarcza inżynierom oraz instytucjom edukacyjnym wszechstronne rozwiązanie w zakresie czujników, elastyczne zarówno sprzętowo, jak i programowo. Moduł wspiera zarówno chmury dla hobbystów, np. IFTTT. jak i zaawansowane, profesjonalne środowiska typu AWS oraz Microsoft Azure. Łączenie z aplikacjami w chmurze pozwala na zupełnie nowe możliwości, takie jak wizualizacja i analizę zebranych danych, zarządzanie czujnikami zdalnymi, obsługę komend głosowych Amazon Alexa, alarmowanie o nietypowych sytuacjach oraz kontrola oparta o chmurę.

Zestaw SmartBond Multi-Sensor Kit dysponuje najlepszą w swojej klasie wydajnością, długą pracą na jednym zestawie baterii AA oraz zasięgiem do 300 metrów. Dane zbierane przez układ DA14585 mogą być przetwarzane na miejscu dzięki oprogramowaniu SmartFusion, a także wysyłane z małymi zakłóceniami przez smartfona lub bramkę dostępową do chmury.

Zestaw jest wspierany przez zestaw, w którego skład wchodzi oprogramowanie do uruchomienia na układzie DA47585, oprogramowanie do stworzenia bramki dostępowej na komputerze Raspberry Pi, aplikacje webowe oraz mobilne na systemy Android i iOS.

Więcej informacji na stronie produktu

O autorze