Wybrane złącza firmy EDAC z oferty Soyter Components


Artykuł pierwotnie opublikowany na łamach magazynu „Elektronik”, w numerze 7/2018.

Soyter Components to firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie dystrybucji komponentów elektronicznych, elektromechanicznych i oświetleniowych, której początki sięgają roku 1995. Rozpoczęcie działalności Soyter Components wiąże się z przemysłem ciężkim, natomiast dziedziną, której poświęciliśmy szczególną uwagę są złącza. Aby jednak rozszerzyć nasze kompetencje, z biegiem lat podejmowaliśmy współpracę z coraz to nowymi dostawcami, nie tylko komponentów do ciężkich aplikacji przemysłowych.

Soyter Components jest między innymi dystrybutorem złącz interfejsowych kanadyjskiej firmy EDAC, która może poszczycić się szeroką, zróżnicowana ofertą. Producent ten posiada zarówno złącza D-Sub, USB 2.0/3.0/3.1, HDMI, RJ45 a także złącza panelowe, szpilkowe i złącza kart. Poza bogatym, rozbudowanym asortymentem, EDAC ma w zanadrzu jeszcze jeden istotny atut. Specjaliści z Toronto są w stanie przeprojektować swoje rozwiązania zgodnie z potrzebami klienta. Dzięki temu możliwe jest opracowanie niestandardowego złącza, dostosowanego do konkretnej aplikacji. Wysokie kompetencje kanadyjskiego producenta potwierdzają produkty, w których stosowane są jego komponenty. EDAC jest dostawcą wszystkich złącz między innymi do popularnego komputera Raspberry Pi.


Szczególną pozycję w ofercie kanadyjskiego producenta zajmują wodoszczelne złącza E-Seal, dostosowane do pracy w szczególnie trudnych warunkach. Specjaliści firmy EDAC zdecydowali się na pokrycie tylnej części złącza masą epoksydową, co umożliwiło skuteczne odseparowanie wrażliwej części złącza od jakiejkolwiek wilgoci.

Oferta firmy obejmuje różne złącza, takie jak D-Sub, HDMI czy USB. Niezależnie od typu, każde z nich legitymuje się klasą szczelności IP 67. Footprinty o standardowej oraz zwiększonej ilości pokrytych warstwą złota pinów mogą mieć zarówno pionową, jak i poziomą orientację. Warianty Combo D-Sub mogą być wyposażone w piny mocy, przez które przepłynąć może prąd o natężeniu do 20 A. Okrągłe wersje złącz USB typu A i B w układzie Wire-to-Wire zapewniają prosty i szczelny system montażowy.

 
Chociaż początkowo naszą ofertę zbudowaliśmy w oparciu o rozwiązania takich firm, jak Harting, Ilme czy Anderson Power Products, to obecnie, obok EDACa, posiadamy w ofercie takich producentów, jak na przykład Degson, Euroclamp, Euroblock, Euroconn, MH Connectors czy kilku uznanych, dalekowschodnich dostawców. Dzięki temu w asortymencie Soyter Components znalazły się nie tylko specjalne złącza wodoszczelne i produkty przemysłowe, lecz także złącza interfejsowe, szpilkowe, panelowe, terminal block, RF, złącza kart SIM czy SD.

Pobierz katalog

Chcesz poznać szczegóły? Napisz do nas!

Soyter Components Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

Ekologiczna 14/16,
05-080 Izabelin
Klaudyn
Mazowieckie

www.soyter.pl

O autorze