LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Quectel EP06-E teraz dostępny w postaci komercyjnych próbek

Firma Quectel Wireless Solutions oznajmiła, że jej moduł LTE Cat 6 EP06-E jest już dostępny w postaci komercyjnych próbek, co stanowi kolejny krok na drodze do realizacji sieci 5G.

Moduł Quectel EP06-E obsługuje sieci LTE Advanced kategorii 6 i został zoptymalizowany specjalnie pod kątem zastosowań M2M oraz IoT. Wykorzystuje on technologię LTE 3GPP Rel. 12 i oferuje transfery przystosowane do zastosowań M2M – maksymalna szybkość wysyłania wynosi 300 Mbit/s, a pobierania –  50 Mbit/s. Moduł jest przeznaczony do instalacji w slocie Mini PCIe i będzie kompatybilny z przyszłym modułem Quectel Cat 12 EP12 oraz Cat 16 EP16, pozwalając klientom w przyszłości łatwo dokonać migracji między kolejnymi kategoriami.

EP06 obsługuje technologię lokalizacji Qualcomm IZat Gen8C Lite wykorzystującą nawigację GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo oraz QZSS. Zintegrowana obsługa GNSS znacząco upraszcza projektowanie końcowego produktu i pozwala zapewnić szybszą, dokładniejszą i bardziej niezawodną lokalizację.

Moduł jest przeznaczony dla routerów wykorzystywanych w zastosowaniach domowych, biznesowych i przemysłowych, jak też w przemysłowych urządzeniach typu PDA, tabletach o wzmocnionej konstrukcji, systemach monitoringu wideo czy też cyfrowych tablicach informacyjnych.

Model EP06-E został zaprojektowany z myślą o klientach z regionu EMEA, Australii i Brazylii. Otrzymał również certyfikaty CE/RCM.

Moduły można już zamówić w regionalnym dziale sprzedaży lub u autoryzowanych dystrybutorów. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie produktu.

Autor: Quectel