Nowy zestaw STM do ładowania bezprzewodowego – typu plug-and-play

Zestaw projektowy dla bezprzewodowych ładowarek baterii STMicroelectronics o nazwie STEVAL-ISB045V1 pozwala szybko konstruować kompaktowe ładowarki o mocy do 2,5 W. Zestaw zawiera niedużą cewkę o średnicy 20 mm, umożliwiając ładowanie małych urządzeń ubieralnych i IoT, takich jak inteligentne zegarki, urządzenia dla sportowców lub urządzenia medyczne.

Nowy zestaw jest oparty na kontrolerze bezprzewodowej transmisji mocy STWBC-WA. Zestaw zawiera podstawowy moduł ładowania z płytką wyposażoną w 20-milimetrową cewkę gotową do użycia. Rozpoczęcie pracy ułatwia aplikacja PC o nazwie STSW-STWBCGUI, pozwalająca na konfigurację układu STWBC-WA. Pozwala ona również na monitorowanie stanu pracy, dostarczając informacji o przesłanej mocy, częstotliwości pracy mostka, jakości demodulacji i statusie protokołu. Zestaw zawiera przystawkę umożliwiającą uruchomienie aplikacji GUI.

Towarzyszący ekosystem produktów obejmuje certyfikowane płytki referencyjne, oprogramowanie oraz szczegółową dokumentację. Pozwala to projektantom na szybką realizację małych i wydajnych ładowarek przeznaczonych dla szybko rozwijającego się rynku inteligentnych przedmiotów i urządzeń ubieralnych.

Układ kontrolera STWBC-WA zawiera zintegrowane sterowniki i samodzielnie obsługuje topologie pełnego mostka oraz półmostka służące do zasilania anteny. Opcja z półmostkiem pozwala dostarczyć moc do 1 W przy użyciu cewki o mniejszej średnicy, aby uzyskać jeszcze bardziej kompaktowe wymiary urządzenia. Układ obsługuje wszystkie standardowe funkcje ładowarek bezprzewodowych i wykorzystuje cyfrowe sterowanie ze sprzężeniem zwrotnym, aby dostosować przesyłaną moc w celu zapewnienia maksymalnej sprawności dla dowolnego obciążenia. Dwie wersje oprogramowania dają użytkownikom możliwość wyboru natychmiast gotowego do użycia rozwiązania lub konfiguracji aplikacji za pomocą API, które daje dostęp do wbudowanych układów peryferyjnych, takich jak ADC, UART i wyjścia GPIO.

Zestaw ewaluacyjny STEVAL-ISB045V1 jest już dostępny. Układy kontrolera nadajnika STWBC-WA znajdują się obecnie w produkcji. Dodatkowe informacje  są dostępne na stronie www.st.com/wbc.

O autorze