Nowe rozwiązanie do indukcyjnego wykrywania metali – Cypress MagSense

Firma Cypress Semiconductor oznajmiła, że jej nowa seria mikrokontrolerów PSoC 4700S jest już gotowa do rozpoczęcia produkcji. Układy te korzystają z indukcyjnej technologii MagSense, która umożliwia bezkontaktowe wykrywanie obecności metali. Układy z nowej serii oferują również sprawdzoną technologię pojemnościowego wykrywania dotyku Cypress CapSense. Razem technologie te pozwalają na tworzenie eleganckich projektów urządzeń użytkowych, przemysłowych i wyposażenia pojazdów, do których konstrukcji wykorzystywane są metale i inne materiały. Nowe mikrokontrolery o wysokim stopniu integracji umożliwiają tworzenie niedrogich systemów, obniżając całkowity koszt elementów. Zapewniają przy tym dużą odporność na szumy i niezawodną pracę także w ekstremalnych warunkach otoczenia. Szczegółowe informacje o układach PSoC z serii 4700S są dostępne na stronie produktów.

Cypress ogłosił również dostępność nowego zestawu ewaluacyjnego Inductive Sensing CY8KIT-148 PSoC 4700S. Jest to niedroga platforma sprzętowa umożliwiająca rozwój projektów i debugowanie mikrokontrolerów. Zestaw zawiera indukcyjne przyciski MagSense oraz czujnik zbliżeniowy, jak też złącze FPC. Pozwala tym samym na ocenę zachowania różnego rodzaju uzwojeń, na przykład występujących w enkoderach obrotowych. Z układami z serii PsoC 4700S współpracuje zintegrowane środowisko projektowe (IDE) Cypress PsoC Creator. Pozwala ono użytkownikowi na tworzenie metodą przeciągnij-i-upuść gotowych schematów złożonych z gotowych do produkcji bloków sprzętowych – wliczając w to indukcyjne układy detekcji MagSense. Tak umieszczone w projekcie bloki można łatwo skonfigurować, korzystając z prostego graficznego interfejsu użytkownika.

Naważniejsze cechy mikrokontrolerów PSoC 4700S:

  • 32-bitowy rdzeń ARM Cortex-M0+
  • Do 32 KB pamięci Flash i 4 KB SRAM
  • 36 wyjść GPIO
  • 7 programowalnych bloków analogowych
  • 7 programowalnych bloków logicznych
  • Możliwość obsługi do 16 czujników pozwala na implementację przycisków, enkoderów liniowych i obrotowych oraz czujników zbliżeniowych

Zestaw ewaluacyjny Inductive Sensing CY8KIT-148 PSoC 4700S jest dostępny w sklepie internetowym Cypress oraz u wybranych dystrybutorów.

Dodatkowe informacje o zestawie, układach PSoC z serii 4700S oraz technologii indukcyjnej MagSense są dostępne na stronie www.cypress.com/CY8CKIT-148.

O autorze