ST wprowadza serię ultra-energooszczędnych mikrokontrolerów STM32L5

Firma STMicroelectronics zaprezentowała nową serię mikrokontrolerów STM32L5 z rdzeniem ARM Cortex-M33 oraz sprzętowymi układami bezpieczeństwa na bazie Arm TrustZone. Umożliwia to korzystanie z takich funkcji jak m.in. elastyczne izolowanie programu, bezpieczny start systemu, pamięć na klucze kryptograficzne oraz sprzętowe akceleratory kryptograficzne. Mikrokontroler zapewnia także bogatą funkcjonalność, dużą wydajność i długi czas działania przy zasilaniu bateryjnym lub przy pozyskiwaniu energii z otoczenia. Wykorzystując technologie oszczędzania energii ST, zastosowane w poprzednich układach STM32L układ w trybie zamknięcia pobiera jedynie 33 nA. Mikrokontroler osiągnął 402 punkty ULPMark-CP w teście EEMBC ULPBench.

Mikrokontrolery STM32L5, dzięki szerokiej bazie cyfrowych i analogowych peryferiów, umożliwia korzystanie z interfejsów takich jak CAN FD, USB typu C oraz USB Power Delivery. Układy znajda zastosowanie w przemysłowych czujnikach i kontrolerach, urządzeniach automatyki domowej, fitness trackerach, smart watch’ach, pompach medycznych i wielu innych.

Seria trafi do produkcji w drugim kwartale 2019 roku.

ST organizuje demonstrację układów we współpracy z ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa z firmy Prove & Run na Arm TechCon, który odbędzie się w dniach 16-18 października w San Jose, Calfornia.

Więcej informacji na stronie: www.st.com/stm32l5.

O autorze