LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe mikrokontrolery STM32L5 będą obsługiwane w środowisku IAR Embedded Workbench

Firma IAR Systems, przy okazji konferencji Arm TechCon, ogłosiła,że produkowane przez nią środowisko programistyczne IAR Embedded Studio będzie obsługiwało energooszczędne mikrokontrolery z serii STM32L5.

Nowe mikrokontrolery produkowane przez STMicroelectronics zostały oparte o technologię Arm TrustZone do sprzętowych funkcji bezpieczeństwa. Seria zapewnia niski pobór prądu, co pozwala wydłużyć czas pracy na baterii lub przy pozyskiwaniu energii z otoczenia. Mikrokontrolery zostały zaprojketowane do stosowania w przemysłowych czujnikach i kontrolerach, urządzeniach automatyki domowej, fitness trackerach, smart watch’ach, pompach medycznych i wielu innych.

Środowisko firmy IAR Systems obsługuje już mikrokontrolery z rdzeniami ARM Cortex-M33 i ARM Cortex-M23 z obsługą Arm TrustZone. Wspieranymi układami są m.in. Microchip SAM L11, Nuvoton NuMicro M2351 oraz NXP L5500.

Nowe układy będą dostępne w drugim kwartale 2019 roku, podobnie jak ich obsługa w środowisku IAR Embedded Workbench for Arm. Więcej na temat środowiska firmy IAR Systems na stronie http://www.iar.com/iar-embedded-workbench/tools-for-arm

Autor: IAR Systems