Renesas oraz BlackBerry wprowadzają środowisko projektowe bazujące na platformie R-Car

Firma Renesas Electronics oraz BlackBerry Limited ogłosiły, że rozszerzają współpracę w celu stworzenia środowiska projektowego dla układów SoC R-Car. Środowisko wykorzystuje oprogramowanie BlackBerry QNX i jest częścią strategii mającej na celu rozwój technologii autonomicznych, podłączonych do sieci pojazdów.

Środowisko jest częścią pakietu programowego dla platformy R-Car. Pozwala projektantom kokpitów na szybki rozwój systemów interfesju użytkownika.

Środowisko dysponuje funkcjonalnością zapewniającą niezawodność oraz duże możliwości graficzne niezbędne w nowoczesnych systemach kokpitów. Bazuje na rodzinie Renesas R-Car oraz oprogramowaniu BlackBerry QNX Software Development Platform 7.0 i programie do wizualizacji QNX Hypervidor 2.0. Oprogramowanie pozwala na projektowanie bezpiecznych systemów kokpitów dzięki zastosowaniu izolacji funkcjonalnej. Dzięki temu błąd w jednej części systemu nie będzie powodował awarii całości. QNX Hypervisor pozwala także na uruchomienie systemów operacyjnych, takich jak Android i Linux, na urządzaniu R-Car.

Więcej informacji na stronie.

O autorze