LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

[WARSZAWA, KRAKÓW] Mikrokontrolery Microchip SAML10/11 z technologią ARM TrustZone – praktyczne seminarium

Future Electronics i Microchip organizują seminarium praktyczne skupiające się na nowych, 32-bitowych mikrokontrolerach SAML10/11. Zaprezentowane zostaną metody projektowania bezpiecznych aplikacji z zastosowaniem technologii TrustZone w rdzeniu ARM Cortex-M23.

Wydarzenie skierowane jest do liderów projektów oraz inżynierów sprzętowych, którzy rozwijają bezpieczne aplikacje w urządzeniach końcowych IoT. Warsztaty pomogą głębiej zrozumieć mikrokontrolery z rodzin SAML10 i SAM L11 – pierwsze energooszczędne układy z rdzeniem ARM Cortex-M23 z oferty Microchip. Zaprezentowane zostaną także metody projektowania bezpiecznych aplikacji za pomocą technologii TrustZone.

Seminarium zawiera też praktyczne ćwiczenia pozwalające na zapoznanie się z różnymi aspektami programowania układów Microchip SAML10/11, np. izolacji sprzętowej między bibliotekami, blokami IP oraz kodem programu. Za pomocą mikrokontrolera można zbudować bezpieczną aplikację z odpornością na manipulacje na poziomie chipa, bezpiecznym startem systemu oraz bezpieczną pamięcią na klucze kryptograficzne. Pozwala to chronić urządzenia przed atakami fizycznymi i zdalnymi.

Program seminarium:

  • 10.00 – 10.15: Powitanie
  • 10.15 – 11.00: Dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne? Podstawowa wiedza i rozwiązania Microchip
  • 11.00 – 12.30: Przedstawienie układów SAM L10 i SAM L11. Wstęp do technologii TrustZone for ARMv8-M. Funkcje bezpieczeństwa w ekosystemie SAM L11
  • 12.30 – 13.30: Przerwa
  • 13.30 – 16.00: Projektowanie za pomocą Atmel Studio 7 i Atmel Start. Peryferia SAM L11 w kontekście bezpieczeństwa i nie tylko. Aplikacje oparte na TrustZone.

Przed warsztatami należy pobrać na laptopa odpowiednie oprogramowanie. Szczegóły zostaną podane po rejestracji.

Seminarium odbędzie się w 30 miejscach w całej Europie. W Polsce przewidziane są dwa terminy: 28 listopada, w Hotelu Marriot w Warszawie oraz 29 listopada w Hotelu Qubus w Krakowie.