LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Moduł z mikrokontrolerem do projektów IoT – ZUINO XS PSYFI32


Płytka ZUINO XS PSYFI32 firmy Smart Prototyping bazuje na 32-bitowej platformie programistycznej ESP32. Dzięki temu posiada pełną moc obliczeniową i łączność bezprzewodową (WiFi, BLE) oraz jest kompatybilny z Arduino IDE. Małe rozmiary modułu mikrokontrolera (43,5 mm x 17,9 mm) czynią go łatwym w instalacji. Zaprojektowany jest do realizacji projektów IoT (Internet of Things). Ułatwia to projektowanie i szybkie tworzenie własnych prototypów.

Moduł mikrokontrolera posiada zintegrowany system Qwiic Connect oparty na popularnym interfejsie komunikacyjnym I2C (Inter-Integrated Circuit). Umożliwia bardzo wygodną komunikację mikrokontrolera z wieloma innymi modułami z serii ZIO Qwiic (czujniki, wyświetlacze, ekspandery, sterowniki silników i serwomechanizmów, sterowniki diod RGB itp.) za pomocą zaledwie dwóch przewodów. Usprawnia to znacznie prototypowanie m.in. projektów w aplikacjach typu Internet Rzeczy (IoT) nawet przez mniej doświadczonych elektroników i robotyków, bez ryzyka popełnienia błędów związanych z połączeniami pomiędzy mikrokontrolerem i różnymi modułami. Połączenia te są realizowane za pomocą kabelków (4-ro żyłowych) zakończonych standardowymi złączami JST-SH z rastrem 1 mm.

Mikrokontroler XS PSYFI32 z wbudowanym systemem Qwiic Connect posiada następujące zalety:

  • małe wymiary mikrokontrolera oraz zewnętrznych modułów ZIO Qwiic zapewniają mobilność
    i przenośność projektów, co ma także znaczenie w edukacji z zakresu elektroniki i robotyki w
    szkołach i uczelniach technicznych;
  • nie istnieje potrzeba lutowania pomiędzy mikrokontrolerem i modułami ze złączami Qwiic;
  • spolaryzowane złącza typu Qwiic zapobiegają błędom połączeniowym;
  • połączenia XS PSYFI32 z modułami ZIO Qwiic realizowane są w formie łańcuchowej (jeden moduł za drugim w dowolnej kolejności);
  • projekty można łatwo modyfikować w zależności od potrzeb.

Mikrokontroler XS PSYFI32 przeznaczony jest dla twórców w elektronice i robotyce w zakresie inteligentnego prototypowania układów i urządzeń m.in. do kontroli i pomiarów w różnych dziedzinach nauki techniki. Oferta ta skierowana jest do firm projektowych i produkcyjnych oraz instytucji prowadzących działalność edukacyjną w zakresie innowacyjnej techniki (szkoły, uczelnie, laboratoria, szkolenia, kursy, koła naukowe, zajęcia techniczne, warsztaty edukacyjne, pracownie: techniczne, modelarskie, fizyczne, chemiczne itp.). Dotyczy to również osób zajmujących się hobbystycznie elektroniką, informatyką, robotyką i mechatroniką.

Zastosowana technologia połączeń Qwiic Connect System stwarza atrakcyjne możliwości dla studentów, uczniów oraz hobbystów w realizacji ambitnych prac dyplomowych oraz własnych projektów w sposób szybki i prosty.

Projektowanie w elektronice i robotyce jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste

Więcej informacji i dokumentacja na stronie: https://www.amexlab.com.pl/moduly-zio-qwiic.html

Dystrybutorem w Polsce mikrokontrolera ZUINO XS PSYFI32 jest firma AMEX Research Corporation Technologies: https://www.amexlab.com.pl/

E-mail: amexinfo@amex.pl