Technologia INICnet upraszczająca przesyłanie ethernetu, audio i wideo przez jeden kabel

Microchip ogłosił powstanie rozwiązania sieciowego przeznaczonego do automotive, obsługującego wszystkie typy danych, m.in. audio, wideo, sterowania oraz ethernetu, za pomocą jednego kabla. Technologia INICnet upraszcza budowę systemów audio i infotainment i można ja bezproblemowo zaimplementować w pojazdach o architekturze opartej o Ethernet.

INICnet obsługuje wiele formatów audio oraz możliwość wykorzystania wielu źródeł i odbiorników. Umożliwia też szybką komunikację pakietową, aktualizację OTA oraz diagnostykę systemu za pośrednictwem standardowych pakietów Ethernet. Technologia pozwala na zarządzanie systemem oparte o protokół IP i wydajną transmisję danych strumieniowych. Nie wymaga rozwoju i licencjonowania dodatkowych protokołów i stosów programowych, co zmniejsza czas i koszty aplikacji.

Technologia współpracuje zarówno ze skrętką UTP (max 50 Mbps) jak i kablem koncentrycznym (max 150 Mbps). Umożliwia także przesyłanie zasilania przez linię danych (PoDL), co zmniejsza koszty zarządzania energią m.in. dla mikrofonów.

Technologia INICnet jest dostarczana z darmowym stosem programowym UNICENS. Pozwala on skrócić cykl projektowania, zmniejsza złożoność oprogramowania oraz ułatwia weryfikację. UNICENS łatwo integruje się z systemami zarządzania oparte o IP.

Więcej informacji na stronie: http://www.microchip.com/inicnet

O autorze