Renesas upraszcza detekcję błędów w sprzętach gospodarstwa domowego dzięki wykorzystaniu e-AI w mikrokontrolerach RX66T

Firma Renesas Electronics ogłosiła wprowadzenie rozwiązania detekcji błędów w sprzętach gospodarstwa domowego, wykorzystującą wbudowaną sztuczną inteligencję, opartą na mikrokontrolerach Renesas RX66T. Rozwiązanie ma za zadanie wykrywać błędy w takich sprzętach jak: lodówki, klimatyzatory oraz pralki. Gromadzenie danych dotyczących prądu pobieranego przez silnika i szybkości obrotów może być użyte do wykrywania nieprawidłowości, co pozwala na użycie jednego mikrokontrolera zarówno do sterowana silnikami, jak i do wykrywania błędów opartego na e-AI.

Dzięki implementacji technologii embedded AI, wykrywanie nieprawidłowości może być użyte nie tylko do wywołania alarmów, ale też do przewidywania możliwych awarii i estymowania czasu, w którym będzie trzeba dokonać naprawy, a także do identyfikacji miejsca awarii. Układ RT66T jest w stanie sterować do 4 silników, gdy np. współczesna pralka wykorzystuje 3 silniki. Renesas przygotował też zestaw rozwojowy oraz oprogramowanie do projektowania algorytmów AI.

Więcej informacji na stronie: https://www.renesas.com/eu/en/solutions/key-technology/e-ai/e-ai-motor-failure-detection.html

O autorze