Nowa seria modułów LPWA od firmy Quectel

Quectel Wireless Solutions to globalny lider na rynku rozwiązań IoT. Firma ta jest dostawcą specjalistycznych rozwiązań bezprzewodowych, dedykowanych do transmisji danych za pomocą stacji bazowych. Producent zdecydował się powiększyć swoją ofertę, dodając do niej nową rodzinę modułów LPWA (Low Power Wide Area).

Nowe moduły BG95 oraz BG77 bazują na chipsecie 9205 LTE IoT, opracowanym przez firmę Qualcomm, która słynie z wydajnych i niezawodnych rozwiązań dla sektora transmisji bezprzewodowej oraz urządzeń mobilnych. Quectel, jako jeden z pierwszych producentów, wprowadzi na rynek moduły oparte na tym rozwiązaniu.

Seria BG95 obejmuje globalne moduły Cat M1, Cat NB2 oraz EGPRS ze zintegrowaną obsługą GNSS. Produkty te spełniają standard 3GPP R14. Nowy moduł jest w pełni kompatybilny, zarówno od strony sprzętowej, jak i programowej, ze swoim poprzednikiem, przez co możliwa jest bezproblemowa migracja do nowszego modelu. W module wykorzystano mikroprocesor o architekturze ARM Cortex A7 oraz zaimplementowaną pamięć RAM oraz FLASH, co umożliwiło z kolei zastosowanie technologii ThreadX. Zaowocowało to redukcją zużycia energii przez nowy moduł o 70% w trybie PSM oraz 85% w eDRX. Bezpieczeństwo pracy zapewnia silnik TrustZone.

Moduły BG77 zostały opracowane z myślą o aplikacjach ograniczonych rozmiarowo. Te moduły o wymiarach jedynie 14 x 15 mm obsługują technologie Cat M1, Cat NB2 oraz GNSS, co czyni je idealną bazą dla urządzeń wearables.

Szereg zalet serii BG95 oraz BG77 sprawia, że moduły te sprawdzą się w aplikacjach medycznych, śledzeniu zasobów oraz smart meteringu. Zastosowanie technologii VoLTE umożliwiło wykorzystanie nowych modułów w terminalach głosowych oraz przyciskach awaryjnych.

Soyter Components jest pierwszym w Polsce, oficjalnym dystrybutorem produktów firmy Quectel.

O autorze