Zaawansowany zestaw rozwojowy firmy Espressif

Lider na rynku komponentów komunikacyjnych, firma Espressif, ma szeroka ofertę w dziedzinie produktów dedykowanych do aplikacji z dziedziny IoT. Wśród nich znajdują się nie tylko czipy i moduły, lecz także zestawy rozwojowe. Jednym z nich jest ESP32-Azure IoT Kit.

Zestaw ESP32-Azure IoT Kit bazuje na zintegrowanym module ESP32-WROVER-B, który gwarantuje wysoką wydajność przy umiarkowanym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Ponadto, zestaw ten zawiera mostek szeregowy do USB, baterię litową, system zarządzania zasilaniem oraz wyświetlacz OLED o przekątnej 0,96”. Dodatkowo, producent zdecydował się umieścić slot na kartę MicroSD, buzzer, szereg sensorów, diody LED oraz przyciski dotykowe.

Mnogość zastosowanych funkcji sprawia, że zestaw rozwojowy ESP32-Azure IoT Kit jest naprawdę rozbudowany. Produkt umożliwia konfigurację sieci typu Smart, dostęp do platform w chmurze oraz współpracę z różnego rodzaju sensorami. Co więcej, zestaw został wyposażony także w funkcje usypiania i wybudzania, co dodatkowo umożliwia oszczędzanie energii. W połączeniu z wbudowaną litową baterią stanowi to nie lada atut w przypadku zastosowania z aplikacjami o niskiej mocy.

Link do produktu na stronie polskiego dystrybutora produktów Espressif – Soyter Components: https://soyter.pl/espressif-espressif-esp32-azure-kit-zestaw-rozwojowy,c309,p1903,pl.html

O autorze