Arduino prezentuje chmurę Arduino IoT Cloud

Arduino, wiodąca, otwarta platforma sprzętowa i programowa, ogłosiła premierę chmury Arduino IoT Cloud jako część profesjonalnej strategii Internetu Rzeczy. Prosta w użyciu platforma aplikacyjna pozwala użytkownikom na rozwój i zarządzanie aplikacjami IoT, które rozwiązują rzeczywiste problemy w biznesie oraz codziennym życiu. Wprowadzenie nowej platformy pozwala na realizację misji Arduino dotyczącej stworzenia kompleksowego ekosystemu, a jednocześnie wystarczająco prostego dla każdego użytkownika.

Wraz z włączeniem chmury, Arduino dostarcza kompletne rozwiązanie, które zawiera sprzęt, firmware, rozwiązania chmurowe oraz wiedzę. Arduino IoT Cloud potrafi szybko i automatycznie wygenerować szkic projektu przy uruchamianiu nowego sprzętu, co pozwala projektantom na osiągnięcie działającego urządzenia w ciągu pięciu minut po rozpakowaniu. Chmura umożliwia też inne metody integracji, takie jak HTTP REST API, MQTT, narzędzia konsolowe, JavaScript i WebSockety.

Rozwiązanie jest przeznaczone również dla zestawów Arduino z serii MKR – niewielkich płytek z modułami komunikacji bezprzewodowej. Do takiej płytki można dołączyć sensory, siłowniki i/lub przełączniki, wgrać kod i sterować lub otrzymywać dane za pośrednictwem sieci. Można też połączyć Arduino IoT Cloud do usług takich jak IFTTT,Google Spreadsheet oraz Zapier.

Więcej informacji na stronie: https://www.arduino.cc/en/IoT/HomePage oraz https://create.arduino.cc/iot

O autorze