Premiera zestawu rozwojowego z układem FPGA PolarFire

Microsemi ogłosiło wprowadzenie do produkcji płytki ewaluacyjnej z układem FPGA PolarFire. Te układy programowalne z portfolio Microsemi, firmy będącej własnością Microchip Corporation, to rozwiązania przystosowane do aplikacji przetwarzających obraz i wideo. Potrafi pracować z wideo o rozdzielczości 4K przy małych rozmiarach układu i niskim poborze mocy, co jest przydatne w szerokim spektrum aplikacji obrazu i wideo.

Zestaw zawiera również pamięć DDR4 o pojemności 4 GB oraz pamięć Flash o pojemności 1 GB. Wbudowano również kontroler MIPI jako interfejs czujnika wideo oraz interfejsy HDMI, DSI, a także SDI, przeznaczone do wysokiej jakości wideo. Ułatwia również projektowanie aplikacji wykorzystujących funkcję Picture-in-Picture oraz detekcję krawędzi. Powoduje to, że układy PolarFire sprawdzą się w m.in. kamerach IP, aplikacjach automotive, mobilnych, systemach wizji maszynowych, aplikacjach medycznych, smart home i wielu innych.

Microsemi dostarcza z zestawem również narzędzia rozwojowe – zestaw bloków IP, projekty referencyjne i demonstracyjne. Zestaw obejmuje także roczną licencję na oprogramowanie Libero SoC Design Suite.

Więcej informacji na stronie: www.microsemi.com/polarfire

O autorze