LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Płytka rozwojowa pozwalająca połączyć mikrokontroler PIC z Google Cloud

Microchip wprowadził do produkcji zestaw rozwojowy umożliwiający połączenie aplikacji IoT opartych o mikrokontrolery PIC do chmury Google Cloud. Zestaw zawiera energooszczędny mikrokontroler, bezpieczny układ autentyfikacyjny, a także certyfikowany kontroler sieci Wi-Fi. Dzięki połączeniu z serwerami Google Cloud, system pozwala na efektywną analizę danych. Umożliwia to projektantom konstruowanie lepszych, bardziej inteligentnych produktów.

Zestaw PIC-IoT WG Development Board, jest częścią szeroko zakrojonej współpracy między Microchip a Google, aby pozwolić programistom na łatwe dodanie do projektów komunikacji z chmurą za pomocą portalu www.PIC-IoT.com. Po zestawieniu połączenia, projektanci do rozwoju i testowania aplikacji mogą skorzystać z prostego w obsłudze narzędzia MPLAB Code Configurator.

Zestaw rozwojowy dołącza do dostępnego już zestawu AVR-IoT WG development board. Umożliwia to projektantom zastosowanie w urządzaniach połączonych z chmurą swojej ulubionej architektury mikrokontrolerów.

Autor: Microchip