Nowy zestaw rozwojowy STM32G0-Disco z obsługą USB PD 3.0

STMicroelectronics zaprezentowała nowy zestaw rozwojowy STM32G0-Disco, wyposażony w mikrokontroler STM32G071RB z rdzeniem ARM Cortex-M0+. Układ ten dysponuje w pełni zintegrowanym kontrolerem USB Typu C oraz USB PD 3.0. Zestaw rozwojowy wyposażono we wszystkie niezbędne interfejsy do łatwego połączenia i współpracy z innymi urządzeniami USB-C. Nowa płytka umożliwia odkrywanie możliwości interfejsu USB-C, takich jak transfer danych, zasilania oraz monitorowanie napięć i prądów.

Oprócz mikrokontrolera i interfejsu USB Typu C, zestaw został wyposażony również w wyświetlacz OLED LCD o rozdzielczości 128×64. Z ekranem można komunikować się za pomocą interfejsu SPI. Do sterowania można użyć 5-przyciskowego joysticka. Tradycyjnie, na płytce zawarto wbudowany programator ST-Link, dzięki któremu można debugować opracowany kod. Do zestawu dołączono także elegancką, plastikową obudowę.

STMicroelectronics udostępnia też oprogramowanie graficzne STM32CubeMonUCPD, które umożliwia projektantom analizę i konfigurację funkcji związanych z interfejsem USB Typu C i USB PD.

Więcej informacji na stronie: www.st.com/en/evaluation-tools/stm32g071b-disco.html

O autorze