Dedykowane układy dla aplikacji LoRaWAN – SiP SAM R34/R35 produkcji Microchip

Firma JM elektronik sp. z o.o., która jest oficjalnym dystrybutorem firmy Microchip, ma swój udział w rozszerzaniu zasięgu Internetu Rzeczy (IoT) dzięki wsparciu technologii LoRaWAN. Na rynku i w ofercie JM elektronik, pojawiła się rodzina układów LoRa w systemie SiP z 32-bitowym mikrokontrolerem SAM R34/R35, transceiverem sub-GHz LoRa oraz precertyfikowanym stosem oprogramowania zgodnym ze standardem LoRaWAN.

Zaprezentowane układy w obudowie BGA posiadają niewielkie wymiary 6×6 mm. Sprawia to, że są doskonałą propozycją do wykorzystania w aplikacjach IoT, które wymagają niewielkich rozmiarów, niewielkiego poboru mocy oraz długiego czasu działania na baterii.

Wprowadzone na rynek mikrokontrolery SAM R34/R35 posiadają do 256 kB pamięci Flash i 40 kB pamięci RAM (8 kB pamięci low-power RAM z możliwością podtrzymania bateryjnego), obsługę portu USB o szybkości 12 Mb/s (SAM R34), a także 12 bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC) z maksymalnie 8 kanałami zewnętrznymi.

Mikrokontrolery SAM R34/R35 odznaczają się rekordowo niskim poborem prądu w stanie uśpienia (do 790 nA), dzięki czemu znacząco wydłuża się czas pracy na baterii w aplikacjach końcowych.

JM elektronik, oprócz układów SiP SAM R34/R35 w atrakcyjnej cenie zapewnia swoim Klientom wsparcie techniczne we wdrożeniu najnowszych technologii Microchip.

Firma JM elektronik zaprasza na portal www.lorawan.com.pl, gdzie znajduje się bogate kompendium wiedzy na temat LoRaWAN i szeregu rozwiązań technicznych oferowanych przez firmę dla tej technologii wireless.

O autorze