Farnell prezentuje wybór produktów do sztucznej inteligencji oraz nowe strony poświęconym tej technologii

Firma Farnell poinformowała o uruchomieniu specjalnej sekcji poświęconej sztucznej inteligencji (AI – Artificial Intelligence) na swojej stronie internetowej. Na nowych stronach omawiane są różnorodne tematy, począwszy od podstawowych wyjaśnień czym jest sztuczna inteligencja, rozróżnienia poszczególnych typów aplikacji z AI, a kończąc na opisach konkretnych produktów, przygotowanych pod kątem AI ­– w tym kilku modeli, które dostępne są wyłącznie w ofercie firmy Farnell.

Dziś analizy oparte o sztuczną inteligencję oraz wyciąganie wniosków w czasie rzeczywistym pomagają firmom z różnych branż odmieniać swój sposób działania – tak w logistyce i opiece zdrowotnej, jak i w motoryzacji czy produkcji. Nowe strony internetowe firmy Farnell, poświęcone technologii sztucznej inteligencji, pomogą klientom dowiedzieć się więcej na temat AI, poznać unikalne produkty, przygotowane pod kątem tej technologii oraz otrzymać wsparcie w wyborze najlepszych rozwiązań, spełniających wymagania konkretnych projektów.

Kluczowym elementem oferty firmy Farnell w zakresie AI jest AI Configurator – interaktywne narzędzie, które pozwala inżynierom na szybkie znalezienie najbardziej adekwatnych produktów i rozwiązań, dopasowanych do realizowanych projektów. Wskazuje różne płytki deweloperskie, czujniki i oprogramowanie, które najlepiej spełniają potrzeby zadanej aplikacji, przeszukując przy tym oferty wielu producentów. Dzięki temu użytkownicy mogą dobrać dopasowane produkty, mając pewność że szybko uzyskają rezultaty, przyspieszając przy tym prace projektowe bez konieczności prowadzenia niepotrzebnych i czasochłonnych analiz.

Dodatkowo, wśród nowych produktów przygotowanych na potrzeby sztucznej inteligencji, znajdują się:

  • Smartedge Agile: Rozwiązanie IoT realizujące funkcje AI i bezpieczeństwa na krawędzi sieci. Smartedge Agile to certyfikowane urządzenie, z wbudowanym pełnym stosem programowym, umożliwiające działanie sztucznej inteligencji na krawędzi.
  • Ultra 96: Kolejne rozwiązanie stanowiące platformę upraszczającą uczenie maszynowe. Ultra96 bazuje na układzie Xilinx Zynq UltraScale MPSoC z rdzeniem ARM i jest płytką deweloperską, zgodną ze specyfikacją Linaro 96.

Materiały poświęcone technologii sztucznej inteligencji można znaleźć na stronie internetowej firmy Farnell.

O autorze