Renesas prezentuje proste i niedrogie rozwiązanie do wykrywania ilości substancji

Firma Renesas zaprezentowała rozwiązanie do detekcji materiałów i płynów w prosty i niedrogi sposób. Rozwiązanie nie wymaga sensorów – wystarczy podłączyć elektrody do wyprowadzeń pojemnościowych mikrokontrolera RX130. Zamiana czujników na elektrody pozwala na ograniczenie kosztów materiałów, a także umożliwia detekcję w wielu punktach za pomocą jednego chipa. Umożliwia to systemom przemysłowym, urządzeniom biurowym oraz AGD na wykorzystanie układów wykrywania materiałów w niedrogich aplikacjach.

Renesas - wykrywanie materiałów

Jednostka obsługująca przyciski pojemnościowe w mikrokontrolerach Renesas są w stanie mierzyć pojemność z bardzo dużą czułością i dużą odpornością na szum. Umożliwia to aplikacjom wykrywającym substancje na stwierdzenie obecności proszków, tj. kurz w odkurzaczu, płynów, np. w lodowce lub ekspresie do kawy. Potrafi również wykrywać materiały takie jak papier, dzięki pomiarowi pojemności między elektrodami przez mikrokontroler. Wzrost lub spadek ilości substancji zmieni pojemność między elektrodami.

Więcej informacji na stronie: https://www.renesas.com/eu/en/solutions/key-technology/human-interface/material-detection.html

O autorze