Terasic oraz Intel organizują konkurs InnovateFPGA Design Contest 2019

Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja InnovateFPGA Design Contest organizowanego przez Terasic i Intel. Tematyką konkursu jest w tym roku sztuczna inteligencja w połączonych urządzeniach brzegowych. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, od studentów i pracowników naukowych, po pracowników branży elektronicznej. Projekty można wykonywać indywidualnie lub w grupach maksymalnie trzyosobowych.

InnovateFPGA 2019 Contest

Współcześnie urządzenia generują i przetwarzają coraz więcej danych. Sztuczna Inteligencja przenika do nowych obszarów, takich jak smart city, robotyka, inteligentna sprzedaż, autonomiczne drony oraz elektronika medyczna. W konkursie InnovateFPGA można zaprezentować swój pomysł na użycie układów FPGA w inteligentnych urządzeniach brzegowych. Można zastosować jedną z następujących platform: Terasic OpenVINO Starter Kit lub Terasic DE10-Nano Kit. Użytkownicy mogą też skorzystać z pakietu Intel FPGA AI Engine (Open VINO/DLA), który umożliwia wykorzystanie wielu typów sieci neuronowych oraz budową własnego silnika AI.

Aby wziąć udział w konkursie zarejestruj się na stronie http://www.innovatefpga.com/em/index.html. W pierwszym etapie należy zaprezentować opis projektu, schemat blokowy oraz zalety realizacji koncepcji w układzie programowalnym (FPGA virtues). Termin zgłoszenia opisu upływa 15 czerwca 2019. Członkowie społeczności mogą w dniach 16-30 czerwca 2019 oceniać poszczególne projekty i decydować kto przejdzie do następnego etapu.

Wielki finał konkursu odbędzie się w Tianjin, w dniach 11-13 grudnia 2019 roku.

Więcej informacji na stronie: http://www.innovatefpga.com/em/rule.html#details

Partnerem konkursu jest sklep Kamami.pl

O autorze