Farnell pomaga podłączyć urządzenia do sieci dzięki zestawom deweloperskim Particle

Farnell rozpoczął dostawy zestawów rozwojowych Particle, na które składa się wiele różnych, nowoczesnych modeli, które pozwalają na łączność z chmurą oraz wspierają komunikację bezprzewodową w sieciach o topologii kraty. Platformy IoT Particle pozwalają łatwo rozbudować sieć czujnikową i w kilka minut podłączyć urządzenia do chmury poprzez Wi-Fi lub sieć komórkową. Obejmują wszystko, co potrzebne do stworzenia niezawodnego i bezpiecznie komunikującego się z siecią rozwiązania IoT, dbając o łączność na całej trasie pomiędzy urządzeniem a chmurą. Pozwalają na bezproblemowe przejście od prototypu do produktu wdrożonego na całym świecie, a to za sprawą infrastruktury opartej o chmurę.

Dostępne są trzy zestawy rozwojowe Particle, zapewniające różne sposoby podłączenia do chmury: poprzez sieć komórkową (zestaw Boron), poprzez Wi-Fi (zestaw Argon) i z użyciem sieci o topologii kraty (Xenon).

  • Zestaw Argon to potężna płytka rozwojowa z interfejsem Wi-Fi, która może pracować zarówno jako samodzielne urządzenie końcowe, jak i jako bramka Wi-Fi dla sieci Particle o topologii kraty (mesh). Bazuje na układzie Nordic nRF52840 i ma wbudowane obwody ładowania akumulatorów, dzięki czemu świetnie się sprawdzi we współpracy z ogniwem litowo-polimerowym. Umożliwia przygotowanie lokalnej sieci w kilka minut. Argon bardzo dobrze nadaje się do łączenia istniejących projektów do chmury Particle, lub w roli bramki łączącej całą grupę lokalnych urządzeń końcowych.
  • Zestaw Boron LTE to potężna płytka rozwojowa, wspierająca sieci komórkowe LTE kategorii M1/NB1, która może pracować zarówno jako samodzielne urządzenie końcowe, lub jako bramka LTE dla sieci Particle o topologii kraty (mesh). Bazuje na układzie Nordic nRF52840 i ma wbudowane obwody ładowania akumulatorów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się we współpracy z ogniwem litowo-polimerowym. Umożliwia przygotowanie lokalnej sieci w kilka minut. Boron bardzo dobrze nadaje się do łączenia istniejących projektów do chmury Particle, lub w roli bramki łączącej całą grupę lokalnych urządzeń końcowych w sytuacjach, gdy sieć Wi-Fi jest niedostępna lub zawodna.
  • Zestaw Xenon to niedroga płytka deweloperska, wspierająca sieci o topologii kraty. Może pracować jako urządzenie końcowe, lub jako repeter sygnału w sieci Particle Mesh. Zestaw Xenon nie wspiera innych bezprzewodowych interfejsów komunikacyjnych i dlatego został zaprojektowany z myślą o pracy przede wszystkim jako urządzenie końcowe sieci IoT. Bazuje na układzie Nordic nRF52840 i ma wbudowane obwody ładowania akumulatorów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się we współpracy z ogniwem litowo-polimerowym. Umożliwia przygotowanie lokalnej sieci w kilka minut. Xenon najlepiej nadaje się do podłączania czujników, silników, pomp, zaworów i punktów zbierania danych. Użyj zestawu Xenon wraz z bramkami Argon lub Boron by wprowadzić wszystkie zbierane dane do chmury.

Zestawy rozwojowe Particle są dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej i w serwisie element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

O autorze