Nagroda w konkursie TECHNICUS dla książki „Transformacje sygnałów – od teorii do praktyki”

Informujemy, że książka Andrzeja Dobrowolskiego pod tytułem „Transformacje sygnałów – od teorii do praktyki” otrzymała wyróżnienie tegorocznej edycji konkursu TECHNICUS w kategorii „Najlepsza Książka”. Jest to coroczny konkurs na najlepszą książkę techniczną oraz najlepszy poradnik techniczny organizowany przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Transformacje sygnałów - od teorii do praktyki

Tematyka książki obejmuje najróżniejsze transformacje sygnałów, ich zastosowanie oraz informacje jakie można uzyskać o sygnale po zastosowaniu przekształcenia. Książka pozwala spojrzeć na te transformacje z wielu różnych stron i pokazuje jak można wykorzystać ich wyniki. Monografia jest przeznaczona dla studentów, doktorantów, inżynierów i pracowników naukowych uczelni technicznych oraz dla wszystkich zainteresowanych podbudowaniem i poszerzeniem wiedzy z obszaru przetwarzania sygnałów.

Prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski jest dziekanem Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, członkiem Institute of Electrical and Electronics Engineers ze statusem Senior Member oraz członkiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a także ekspertem Narodowego Centrum Nauki i Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na cyfrowym przetwarzaniu sygnałów biomedycznych oraz identyfikacji osób w oparciu o biometryczne cechy sygnału mowy. Jest autorem i współautorem przeszło 200 artykułów i referatów naukowych oraz podręczników i skryptów akademickich.

Książka została wydana nakładem Wydawnictwa BTC.

Publikacja dostępna jest w sklepie Kamami.pl: https://kamami.pl/przetwarzanie-sygnalow/572193-transformacje-sygnalow-od-teorii-do-praktyki-andrzej-dobrowolski.html

O autorze