Nowe, dwurdzeniowe mikrokontrolery z serii STM32H7

STMicroelectronics wprowadził do produkcji nowe mikrokontrolery z serii STM32H7 i są to najszybsze układy w portfolio producenta. Nowe produkty dysponują rdzeniem ARM Cortex-M7 z taktowaniem 480 MHz, a także rdzeniem Cortex-M4 z taktowaniem 240 MHz. Mikrokontroler osiąga wydajność 1327 DMIPS oraz 3224 punkty w teście CoreMark podczas pracy z wbudowanej pamięci Flash.Dwurdzeniowy STM32H7

Mikrokontrolery mają też wbudowany akcelerator Chrom-ART wspomagający przetwarzanie grafiki. Natomiast w celu efektywnego wykorzystania energii oba rdzenie korzystają z osobnych linii zasilania i mogą być wyłączane w razie potrzeby. Dwurdzeniowa upraszcza projektowanie i skraca czas wprowadzenia produktu na rynek, gdyż interfejs użytkownika może być rozwijany osobno od sterowania w czasie rzeczywistym oraz funkcji komunikacyjnych. Również istniejące projekty mogą być rozwijane dzięki możliwości migracji kodu na jeden rdzeń i dodawaniu funkcjonalności na drugim.

Układy dysponują pamięcią Flash o pojemności do 2 MB oraz pamięcią SRAM o pojemności do 1 MB. W mikrokontrolerach wbudowano tez funkcje bezpieczeństwa, tj. bezpieczną instalację firmware (SFI), bezpieczne uruchamianie i aktualizację OTA. Wśród peryferiów znalazły się również przetworniki ADC o rozdzielczości 16 bitów, blok korekcji błędów ECC, kontroler Ethernet oraz kontrolery magistrali FD-CAN, a także precyzyjne timery.

Układy współpracują z ekosystemem STM32Cube. Dostępne są również nowe płytki rozwojowe z serii Nucleo, Discovery oraz EVAL.

Więcej informacji na stronie: https://www.st.com/en/microcontrollers-microprocessors/stm32h7-series.html

O autorze