Farnell poszerza swoją ofertę o produkty firmy Renesas Electronics

Farnell poszerzył swoją ofertę produktową dla systemów wbudowanych o nowe podzespoły firmy Renesas Electronics. Inżynierowie mają teraz dostęp do najszerszego wyboru podzespołów analogowych i produktów do systemów wbudowanych, gromadzonych w magazynie firmy Farnell i dostępnych do wysyłki w dniu zamówienia, z dostawą na dzień następny do dużej części Europy.

Rensas to wiodący dostawca rozwiązań do systemów wbudowanych, a w tym zaawansowanych mikrokontrolerów (MCU), podzespołów analogowych, analogowo-cyfrowych, komponentów mocy oraz rozwiązań w postaci układów SoC, produkowanych na potrzeby rynku motoryzacyjnego, przemysłu, chmur obliczeniowych oraz IoT – począwszy od inteligentnych fabryk, a kończąc na inteligentnej infrastrukturze. Farnell będzie gromadził w swoich magazynach ponad 1500 różnych produktów marki Renesas, z czego 30% z nich będzie dostępnych w ramach usługi nawijania na szpule.

Do kluczowych produktów firmy Renesas, jakie znajdują się teraz w magazynach Farnella należą:

  • Mikrokontrolery Renesas Synergy™ – platforma mikrokontrolerów Synergy łączy wiele zgodnych ze sobą pod kątem oprogramowania i wyprowadzeń układów, opartych o 32-bitowe rdzenie ARM. Mają one wspólny zestaw obwodów peryferyjnych Renesasa i pozwalają na realizowanie skalowalnych rozwiązań o małym poborze mocy, w których łatwo można ponownie wykorzystać raz stworzony kod, a jednocześnie uzyskać wysoką wydajność, potrzebną na rynku systemów wbudowanych.
  • Ładowarka akumulatorów ISL9241 USB-C™ Combo Buck-Boost Battery Charger – układ ISL9241 pozwala inżynierom na optymalizację wydajności przenośnych systemów komputerowych i idealnie nadaje się do produktów obsługujących funkcję USB-C Power Delivery. Jest w stanie pracować zarówno w trybie systemowego układu ładowania z obniżonym zakresem napięć wyjściowych (NVDC – Narrow Voltage Direct Charging, a także jako hybrydowa przetwornica obniżająco-podwyższająca (HPBB – Hybrid Power Buck-Boost); przełączanie pomiędzy tymi trybami odbywa się z poziomu firmware’u.
  • Cyfrowe moduły mocy RAA210xxxx – te proste cyfrowe moduły mocy redukują złożoność projektów systemów zasilania. Przykładowo moduł RAA210825 to 25-amperowa przetwornica obniżająca DC/DC, zgodna z PMBus i konfigurowana poprzez odpowiednie zwarcie wyprowadzeń, w której wbudowano cyfrowy sterownik PWM, synchronicznie pracujące MOSFETy, cewkę mocy oraz komponenty pasywne.

Farnell będzie także oferować szeroki wybór innych, pomocnych komponentów, a w tym precyzyjne, układy analogowe, podzespoły do zarządzania mocą i układy interfejsowe cyfrowo-analogowe firmy Renesas. Będzie także nadal dostarczał wiodące na rynku układy radiowe, wysoce wydajne obwody czasowe, interfejsy pamięci, układy połączeniowe, pracujące w czasie rzeczywistym, interfejsy optyczne, układy do bezprzewodowego przesyłu mocy oraz rozwiązania czujnikowe firmy IDT, która w całości należy do koncernu Renesas Electronics. To mistrzowskie połączenie marek pozwala zaoferować unikalny, a zarazem kompletny wybór produktów potrzebnych klientom, którzy opracowują nowej generacji aplikacje z branży IoT, na potrzeby budowy nowoczesnej infrastruktury i na rynek motoryzacyjny.

Farnell to część firmy Avnet, globalnego dostawcy rozwiązań technologicznych. Dzięki temu klienci Farnella korzystają także z całego ekosystemu wsparcia Avnetu, co oznacza że nie muszą za każdym razem pooszukiwać, analizować, oceniać i nawiązywać współpracy z nowymi partnerami, na każdym z etapów rozwoju swoich produktów. Zamiast tego pracują z jednym partnerem, przez cały cykl prac nad produktem, zaoszczędzając tym samym czas i pieniądze.

Nowy wybór produktów Renesasa jest już dostępny w sklepie Farnell w Europie, w sklepie Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

O autorze