Narzędzia Microsemi do rozwoju inteligentnych wbudowanych systemów wizyjnych na układach FPGA PolarFire

Microchip, za pośrednictwem swojej marki Microsemi, zaprezentował zestaw rozwiązań Smart Embedded Vision przeznaczonych do aplikacji inteligentnych systemów wizyjnych opartych o energooszczędne układy FPGA z rodziny PolarFire. W ten sposób Microchip rozwija ofertę systemów wizyjnych o szybkie interfejsy obrazowania, bloki IP przetwarzania obrazu oraz rozwinięty ekosystem partnerów.

PolarFire Smart embedded vision

Systemy wizyjne, potrzebujące dużych zasobów obliczeniowych, coraz częściej integrowane są w urządzeniach końcowych. Z tego powodu układy FPGA stają się najpopularniejszą platformą do nowych projektów z tej dziedziny. Dodatkowo, oprócz szybkiego przetwarzania danych, systemy wymagają niewielkich rozmiarów, a także ścisłych parametrów termalnych i zużycia mocy.

Zestaw narządzi zawiera bloki IP, sprzęt oraz narzędzia programowe umożliwiające budowę energooszczędnych, niewielkich systemów wizyjnych do zastosowania w przemyśle, medycynie, RTV, motoryzacji, awionice oraz w sektorze militarnym.

Dostępny jest również zestaw referencyjny kamery z uczeniem maszynowym, z interfejsem MIPI-CSI2. Projekt, oparty o układ FPGA PolarFire, stosuje algorytmy przetwarzania danych zaprojektowane przez partnera Microchip, firmę ASIC Design Serivces. Zestaw jest współpracuje z oprogramowaniem Libero SoC Design Suite i można dzięki temu swobodne projektować na nim prototypy aplikacji.

Więcej informacji na stronie: https://www.microsemi.com/product-directory/technology/3861-imaging

O autorze