Nowy programator STLINK-V3MINI do układów STM32

STMicroelectronics wprowadził do produkcji programator STLINK-V3MINI łączący w sobie funkcjonalność zestawu STLINK-V3SET oraz szybsze programowanie, łatwość użycia oraz przystępną cenę. Przenośny programator może być użyty do obsługi mikrokontrolerów STM32 praktycznie w każdym miejscu. Korzysta z 14-pinowego interfejsu STDC14 firmy ST, co pozwala obsłużyć zaawansowane funkcje takie jak port Virtual COM (VCP).

Kolejną ciekawą funkcją zestawu jest obsługa pamięci masowej. Umożliwia to wgrywanie plików przez programator, a co za tym idzie szybkie testowanie nowych pomysłów oraz uruchamianie aplikacji demonstracyjnych. Dodatkowo, producent udostępnia pliki referencyjne do drukarki 3D, ułatwiając konstrukcję własnej obudowy do programatora.

STLINK-V3MINI jest kompatybilny z oprogramowaniem STM32CubeProgrammer, a także z popularnymi środowiskami programistycznymi, takimi jak Keil MDK-ARM, IAR EWARM, oraz STM32CubeIDE. Producent udostępnia niskopoziomowe API, co pozwala na integrację z platformami testowymi.

Więcej informacji na stronie www.st.com/stlink-v3mini

O autorze