Od października marka Toshiba Memory będzie znana jako „Kioxia”

Firma Toshiba Memory Europe GmbH ogłosiła, że 1 października 2019 roku oficjalnie zmieni nazwę na Kioxia Europe GmbH. Nazwa Kioxia (kē-ōx’-ē-uh) zostanie przyjęta przez wszystkie firmy Toshiba Memory, w większości przypadków stanie się to tego samego dnia.

Kioxia to połączenie japońskiego słowa kioku, oznaczającego „pamięć”, oraz greckiego słowa axia, oznaczającego „wartość”. Łącząc w sobie „pamięć” z „wartością”, nazwa Kioxia odzwierciedla misję firmy, polegającą na ulepszaniu świata za sprawą „pamięci”, która stanowi fundament wizji firmy. Kioxia będzie kształtować nową erę pamięci, definiowaną przez dynamiczny wzrost zapotrzebowania na przechowywanie i przetwarzanie danych przy dużej wydajności i pojemności, co daje firmie perspektywę zrównoważonego wzrostu jako czołowego producenta pamięci flash na wiele kolejnych lat.

Toshiba Memory Corporation od lat jest siłą napędową ewolucji technologii pamięci flash — od wynalezienia pamięci flash NAND w roku 1987 po wprowadzenie najnowocześniejszych pamięci flash 3D BiCS FLASHTM. W związku z wdrażaniem nowych technologii, takich jak 5G, IoT (Internet rzeczy) i przetwarzanie w chmurze, społeczeństwo generuje coraz więcej aktywnych danych, więc potrzebuje więcej pamięci i pojemności niż kiedykolwiek dotąd. Jako pionier branży i wieloletni globalny lider z sektora pamięci flash i dysków SSD firma Toshiba ma świetne warunki, by wprowadzić cyfrowe społeczeństwo w nową erę pamięci.

Więcej informacji na stronie: https://business.toshiba-memory.com/en-emea/top.html

O autorze