LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Nordic prezentuje zestaw rozwojowy Thingy:91

Nordic Semiconductor wprowadził do oferty platformę prototypową Thingy:91 opartą o układ SiP nRF9160 z komunikacją NB-IoT/LTE-M oraz GPS. Zestaw jest bardzo podobny do swojego poprzednika – Thingy:52 z układem nRF 52832.

Sercem platformy jest energooszczędny układ nRF9160 integrujący w sobie procesor aplikacyjny oraz modem LTE-M/NB-IoT. Niewielkie rozmiary – 10 x 16 x 1 mm – czynią go najmniejszym modułem tego typu na rynku. Część mikroporcesorowa zawiera rdzeń ARM Cortex-M33 taktowany zegarem 64 MHz, pamięć Flash o pojemności 1 MB, pamięć Ram o pojemności 256 kB oraz moduły bezpieczeństwa Arm TrustZone i Arm CryptoCell. Thingy:91 dysponuje rownież szerokim zakresem interfejsów do komunikacji z czujnikami i siłownikami. Dysponuje również modułem pozycjonowania GPS, co w połączeniu z modemem komórkowym pozwala na dokładniejsze określanie lokalizacji obiektu.

Oprócz układu nRF9160 płytka zawiera również moduł nRF52840 umożliwiający komunikację BLE oraz NFC, a także szeroki zakres sensorów: dwa akcelerometry, czujnik ciśnienia, temperatury, jakości powietrza temperatury, wilgotności, a także światła i koloru. Zestaw jest zasilany baterią Li-Pol i dysponuje też wyspecjalizowanym układem sterowania zasilaniem. Na płytce zamontowano także diodę RGB LED, buzzer piezoelektryczny oraz 4 wyprowadzenia przez tranzystory MOSFET.

W zestawie z płytką jest również obudowa oraz karta SIM sieci iBasis. Moduł ma certyfikację CE, FCC oraz wiele innych. Sam moduł ma miniaturowe rozmiary: 6 x 6 mm. Jest obsługiwany przez system czasu rzeczywistego Zephyr RTOS. Thingy:91 bardzo dobrze sprawdzi się w aplikacjach asset tracking, jest nawet dostarczany z przykładową aplikacją do tego właśnie celu.

Więcej informacji na stronie: https://www.nordicsemi.com/Software-and-Tools/Prototyping-platforms/Nordic-Thingy-91