Dobieraj zawsze odpowiednie groty lutownicze za pomocą nowego narzędzia firmy Farnell

Farnell ogłosił uruchomienie nowego narzędzia internetowego, pomagającego w wyborze grotów lutowniczych. Ten prosty w użyciu program internetowy pomaga klientom dobierać optymalne groty do ponad 100 różnych systemów i stacji lutowniczych, bazując na 1500 grotach, dostępnych prosto z magazynów firmy Farnell i wysyłanych z dostawą na kolejny dzień.

Sprawność lutowania zależy od wykorzystanej stacji lutowniczej, kolby lutowniczej, grotu oraz techniki lutowania. Upewnienie się, że korzysta się z odpowiedniego grotu w trakcie lutowania jest tak samo ważne, jak i to, by wybrane narzędzie miało odpowiednią moc i pozwalało na takie sterowanie temperaturą, które będzie pasowało do rodzaju realizowanych zadań i intensywności użytkowania zestawu.

Korzystając z narzędzia do wyboru grotów, klienci muszą jedynie wskazać nazwę swojego urządzenia, by błyskawicznie ustalić, które z grotów są kompatybilne z posiadanym przez nich sprzętem. Oznacza to, że nie muszą już przeglądać ofert różnych producentów i opcji, by znaleźć potrzebny im element. Narzędzie ma na celu skrócenie czasu potrzebnego do znalezienia i zakupu odpowiedniego grotu lutowniczego oraz ograniczenia szansy zamówienia błędnego komponentu.

Farnell gromadzi w swoich magazynach szeroki wybór rozwiązań na potrzeby lutowania, produkowanych przez takie firmy jak Weller, Metcal i Pace, a w tym:

  • Dwukanałowa stacja lutownicza Weller WT2M:Łączy w sobie 150 W mocy z maksymalną uniwersalnością. To najnowszy z modeli, jaki pojawił się w ramach zaawansowanej serii WT. Cechuje się najlepszymi w swojej klasie parametrami, kompatybilnością wsteczną z istniejącymi narzędziami lutowniczymi oraz bogatym wyborem akcesoriów.
  • Metcal CV-5210: Stacje lutownicze firmy Metcal przez 35 lat wiodły na rynku dzięki technologii SmartHeat®. Model CV-5210 obsługuje technologię SmartHeat, dzięki czemu wykrywa przyłożone obciążenie termiczne i natychmiastowo dostarcza potrzebną moc bezpośrednio do miejsca wykonywania połączenia. Wbudowana, samoregulująca się grzałka przesyła odpowiednią ilość mocy, zależnie od wymagań danego punktu lutowniczego. W efekcie proces lutowania staje się szybki, bezpieczny i powtarzalny, bez konieczności prowadzenia kalibracji. Model CVC-5210 jest kompatybilny wstecz z produktami z serii MX oraz został wyposażony w 2,8-calowy kolorowy ekran dotykowy, na którym prezentowane są wyraziste informacje graficzne, komunikaty, dane z wbudowanego miernika mocy oraz wykresy mocy. Urządzenie rejestruje i przechowuje dane odnośnie parametrów zastosowanych grotów, zapewniając tym samym mechanizm śledzenia procesów oraz chroniąc zasilacz przed użyciem niekompatybilnych modułów.
  • Stacje Pace WJS serii 100: Obsługują wszystkie zaawansowane technologie sterowania procesami, jakich można byłoby się spodziewać od produktów marki Pace, ale teraz cechują się niemal dwukrotnie większą maksymalną mocą, dzięki czemu najtrudniejsze zadania, takie jak lutowanie obiektów o dużej masie termicznej lub dużej objętości, stają się znacznie łatwiejsze. Stacje Pace WJS serii 100 wspierają technologię sterowania PACE Exclusive IntelliHeat, są w pełni programowalne oraz mają wbudowany układ cyfrowy, wyświetlacz LEDowy i prostą klawiaturę. Mając niemal dwukrotnie większą maksymalną moc, pozwalają zwiększyć produktywność przy zachowaniu bardziej bezpiecznych, niższych temperatur, nawet przy pracy z największymi obciążeniami. W efekcie prowadzą do zmniejszenia całkowitego kosztu posiadania stacji lutowniczej.

Aby skorzystać z narzędzia firmy Farnell, pomagającego w wyborze grotów lutowniczych, odwiedź stronę Farnell.

O autorze