Farnell poszerza swój wybór produktów firmy Schneider Electric o 12000 nowych modeli

Farnell rozszerzył swoją już dotąd bogatą ofertę produktów firmy Schneider Electric o 12 tysięcy nowych pozycji. Od teraz projektanci, integratorzy systemów, firmy zajmujące się montażem szaf i paneli sterowniczych, służby utrzymania ruchu oraz inżynierowie pracujący nad konserwacją sprzętu i zapewnieniem ciągłości produkcji będą mogli w jednym miejscu nabywać wszystkie produkty, potrzebne w automatyce przemysłowej.

Dzięki temu klienci otrzymują dostęp do największego wyboru produktów marki Schneider, dostępnego w firmie Farnell. Świadczy to również o wielkim zaangażowaniu dystrybutora we wspieranie inżynierów z branży automatyki przemysłowej. Mając we własnych magazynach ponad 50 tysięcy różnych produktów, 600 wiodących marek, Farnell staje się teraz preferowanym dostawcą dla wszystkich osób poszukujących podzespołów, narzędzi i urządzeń stosowanych w automatyce przemysłowej.

Schneider Electric to wiodący w swojej branży producent rozwiązań na potrzeby automatyki przemysłowej i sterowania, mogący pochwalić się ogromnym, wieloletnim doświadczeniem. Jego produkty są stosowane w wielu branżach, a w tym w energetyce, w systemach związanych z budową infrastruktury, procesach przemysłowych, automatyce budynkowej i automatyce produkcji. Opracowywane przez Schneider Electric rozwiązania sterowania sprawdzają się we wszelkich sektorach rynku, powiązanych z przemysłem, infrastrukturą i budownictwem. W magazynach firmy Farnell znajdują się czujniki, napędy, silniki, przełączniki, przekaźniki, bezpieczniki i rozłączniki, szafki i szafy, obudowy oraz wiele innych produktów.

Wśród ostatnich innowacji w zakresie automatyki przemysłowej, dostępnych w firmie Farnell, należą:

  • Czujniki OsiSense XM – elektroniczne czujniki ciśnienia o zakresie do 500 mbar z serii Telemecanique XMLP są przeznaczone do pracy z powietrzem, gazami, słodką wodą i olejami hydraulicznymi w aplikacjach przemysłowych, takich jak narzędzia, maszyny, prasy, podnośniki, systemy HVAC i inne systemy pneumatyczne lub hydrauliczne.
  • Kurtyny bezpieczeństwa Preventa XUSL – zapewniają ochronę, dzięki której pomagają zwiększyć bezpieczeństwo personelu pracującego z niebezpiecznymi maszynami, jednocześnie umożliwiając częściowy lub pełny dostęp do strefy zagrożenia w trakcie załadunku lub rozładunku maszyny oraz na potrzeby regulacji i prac konserwacyjnych.
  • Moduły bezpieczeństwa Preventa serii XPS – moduły bezpieczeństwa przeznaczone do najbardziej popularnych aplikacji bezpieczeństwa, dobrze sprawdzające się jako systemy zatrzymania awaryjnego, przełączniki, maty i czujniki krańcowe do detekcji obiektów lub kurtyny świetlne bezpieczeństwa na potrzeby monitorowania obecności obiektów. Zapewniają ochronę zarówno operatorowi, jak i maszynie.
  • Czujniki Telemecanique z łącznością z chmurą – wybór przełączników krańcowych XIOT pozwala na monitorowanie maszyn za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu poprzez błyskawicznie rozwijającą się technologię LPWAN (Low Power Wide Area Network), pracującą w ramach infrastruktury firmy Sigfox.

Automatyka przemysłowa to jeden z najszybciej rosnących sektorów gospodarki na Świecie. Łączy zalety modeli opracowywanych w ramach idei Przemysłu 4.0 wraz z zaawansowaną analityką danych. Sztuczna Inteligencja i technologie Industrial IoT (Przemysłowego Internetu Rzeczy) pozwalają znacząco przyspieszyć i zwiększyć precyzję wielu procedur przemysłowych, zwiększając tym samym produktywność i niezawodność. Farnell udostępnia na swoich stronach internetowych szereg materiałów na temat Automatyki przemysłowej i sterowania, w tym pomocne treści, przygotowane przez wiodących producentów.

Produkty firmy Schneider Electric i inne rozwiązania automatyki przemysłowej są dostępne do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

O autorze