Społeczność element14 uruchamia program „Path II Programmable”

element14, społeczność należąca do firmy Avnet, kontynuuje swoje starania, mające na celu sprawienie, że tworzenie rozwiązań na układy programowalne stanie się coraz łatwiejsze, szybsze i przynosi coraz więcej korzyści dla członków społeczności. Dlatego wprowadzono nowy cykl kursów internetowych „Path II Programmable”, sponsorowany przez firmę Xilinx.

Bazując na sukcesie ubiegłorocznej edycji szkoleń, „Path II Programmable” jako jedyny cykl tego typu w swojej branży, również w tym roku pomoże pięciu członkom, w trakcie gdy będą oni stawali się inżynierami projektującymi z użyciem układów FPGA, oferując im porady i wskazówki, pochodzące od innych członków społeczności oraz specjalistów z firmy Xilinx i Avnet. W trakcie 6 tygodni, uczestnicy będą publikować posty na blogi na temat swojej podróży, w ramach których będą się dzielić z innymi członkami społeczności wiedzą i informacjami o zdobywanym doświadczeniu.

Program „Path II Programmable” wykorzytuje płytkę developerską Avnet Ultra96-V2, która bazuje na układzie MPSoC Xilinx Zynq UltraScale+ z rdzeniem ARM. Jest dostępna na licencji open source i pozwala na opracowywanie aplikacji programowych oraz urządzeń, a także na uczenie się programowania jądra systemów operacyjnych. Korzystając z układów programowalnych można przyspieszyć prace nad algorytmami głębokiego nauczania i sztuczną inteligencją (AI), a niedroga płytka Avnet Ultra96-V2 sprawia, że moc drzemiąca w układach programowalnych staje się dostępna dla wszelkiego rodzaju inżynierów. Pozwala też programistom na skorzystanie z dobrodziejstw sprzętowej akceleracji obliczeń.

W trakcie programu „Path II Programmable” uczestnicy otrzymają narzędzia potrzebne do stworzenia inteligentnych, połączonych w sieci systemów, możliwych do zastosowania w różnych aplikacjach a w tym w:

  • sztucznej inteligencji,
  • uczeniu maszynowym,
  • systemach IoT i łączności z chmurą dla czujników,
  • obliczeniach w systemach wbudowanych,
  • robotyce,
  • podstawowym środowisku, opartym o Zynq UltraScale+ MPSoC,
  • próbnym prototypowaniu oraz tworzeniu demonstracyjnej wersji projektu,
  • projektowaniu pod kątem komunikacji bezprzewodowej oraz prezentacji działających w oparciu o Wi-Fi i Bluetooth.

Wszyscy członkowie społeczności element14 mogą zapisać się, by wziąć udział w programie „Path II Programmable” przed 16 września 2019 r. W tym celu muszą odwiedzić na stronie internetowej społeczności element14. Każdy, kto jest zainteresowany tą okazją, ale nie należy do społeczności, może bezpłatnie dołączyć do niej, by zyskać dostęp do cennych materiałów.

W ubiegłym roku program „Path to Programmable” pozwolił ośmiu członkom społeczności, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z układami FPGA, w ciągu 12 tygodniu wyszkolić się w lepszym rozumieniu tej technologii, korzystaniu z narzędzi deweloperskich i znajomości procesu projektowania. Uczestnicy otrzymali szereg pomocnych instrukcji i wsparcia ze strony ekspertów ze społeczności element14, z firmy Farnell oraz z zespołów inżynierskich firm Xilinx i Avnet.

Aby dowiedzieć się więcej na temat programu „Path II Programmable” i by zgłosić swój udział przed 16 września, odwiedź stronę element14.com.

O autorze