Nowe zestawy STM32G4 Discovery do aplikacji zarządzania mocą i sterowania silnikami

STMicroelectronics wprowadził do oferty nowe zestawy Discovery z mikrokontrolerami z serii STM32G4 do aplikacji zarządzania mocą i sterowania silnikami. Dodatkowo, producent udostępnił nowa paczkę STM32CubeG4 (v 1.1.0), co pozwala na uproszczenie procesu projektowania. Aplikacje zarządzania mocą i sterowania silnikami mogą być stosowane m.in. w dronach i niewielkich pojazdach elektrycznych.

Zestaw B-G474E-DPOW1 Discovery to kompletna platforma cyfrowego zarządzania mocą, zawierająca mikrokontroler STM32G474RE, przetwornicę buck-boost z wbudowanymi obciążeniami rezystancyjnym. Na płytce umieszczono również sterownik diod RGB LED, elastyczne złącza zasilania i danych oraz obsługę debugowania. Użytkownicy mogą skorzystać z dużych możliwości filtrowania cyfrowego mikrokontrolera, aby dodatkowo zmaksymalizować sprawność systemu.

Zestaw B-G431B-ESC1 Discovery to kompletny projekt referencyjny elektronicznego regulatora prędkości (ESC) dla 3-fazowego silnika bezszczotkowego BLDC oraz PMSM do poborze prądu do 40 A. Płytka zawiera mikrokontroler STM32G431CB oraz 3-fazowy sterownik silników z MOSFETami STripFET F7. Sterownik jest w stanie poradzić sobie zarówno ze sterowaniem wektorowym bezczujnikowym jak i 6-fazową komutacją. Na płytce wbudowano również zabezpieczenia elektryczne i termalne, obsługę czujników i trzy rezystory do pomiaru prądu. Zestaw jest obsługiwany z biblioteką X-CUBE-MCSDK v5.4.1 SDK. Projekt referencyjny sprawdzi się w dronach, niewielkich pojazdach elektrycznych oraz pojazdach sterowanych radiowo z zasilaniem akumulatorem LiPol do 6 celi.

Więcej informacji na stronie: www.st.com/stm32g4

O autorze