Aktualizacja narzędzi rozwojowych IAR Systems dla RISC-V

IAR Systems ogłosił powstanie nowej wersji zestawu narzędzi IAR Embedded Workbench for RISC-V. Oprogramowanie w wersji 1.11 dodaje obsługę niestandardowych rozszerzeń, a także kolejne ulepszenia optymalizacji szybkości wykonywania kodu.

Jedną z głównych korzyści ze stosowania platformy RISC-V to elastyczność architektury. Pozwala to producentom OEM i układów SoC na projektowanie własnych rdzeni o dokładnie takiej funkcjonalności, jaka potrzebna jest w danej aplikacji. Dzięki dodaniu obsługi nietypowych rozszerzeń, IAR Systems umożliwia takim firmom na wykorzystanie pełni możliwości własnych implementacji RISC-V.

Doskonale możliwości optymalizacji kodu pozwalają deweloperom na zmieszczenie całości kody w wymaganym rozmiarze wbudowanej pamięci. Dodatkowo, w zestaw narzędzi wbudowano analizator kodu C-STAT, który pozwala na sprawdzenie zgodności ze standardami takimi jak MISRA C:2004, MISRA C++:2008 i MISRA C:2012. Analizator może również wykrywać błędy i podatności według standardu CWE i CERT C/C++.

Więcej informacji na stronie: www.iar.com/riscv

O autorze