Społeczność element14 wraz z firmą ON Semiconductor organizują wyzwanie projektowe ThinkON

element14.com łączy siły z firmami ON Semiconductor i Hackster.io, organizując wyzwanie projektowe ThinkON, by zainspirować projektantów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających na codzienne problemy. Członkowie obu społeczności, zarówno element14, jak i Hackster.io1 są zaproszeni do opracowania jak najbardziej kreatywnego rozwiązania, bazującego na zestawie czujnikowym RSL10 firmy ON Semiconductor (model RSL10-SENSE-GEVK). Przykładowe projekty mogą obejmować rozwiązania odpowiadające na potrzeby związane z wyzwaniami dotyczącymi monitorowania różnych sytuacji, np. pracy pracowników w niebezpiecznym środowisku, czy życia osób starszych, którym może grozić upadek. Innymi przykładami mogą być: monitorowanie delikatnych przesyłek w centrum logistycznym, owoców i warzyw w centrach przetwórczych, śledzenie warunków transportu organów przeznaczonych do transplantacji czy choćby warunków przewożenia zwierząt.

Zestaw ON Semiconductor RSL10 Sensor Development Kit to niewielka, ale kompletna platforma, przeznaczona dla projektantów elektroniki, którzy chcą w łatwy sposób rozwijać aplikacje IoT, korzystające z wiodących technologii czujnikowych i z układu SoC Bluetooth, który cechuje się najniższym poborem mocy na rynku. W zestawie znalazł się pełny wybór czujników, a w tym środowiskowych, inercyjnych (3-osiowy akcelerometr, 3-osiowy żyroskop oraz inteligentny układ o małej mocy, kontrolujący wykrywanie ruchu), czujnik geomagnetczny oraz sensor natężenia oświetlenia otoczenia. Projektanci mogą wykorzystać czujniki umieszczone na płytce lub dodać własne sensory i aktuatory, sterowane przez aplikację RSL10 Sense and Control.

Projektanci mogą zgłosić swój udział w wyzwaniu „ThinkON” już teraz, aż do 11 października. Wystarczy przesłać swoje propozycje online. 18 października, spośród zgłoszeń zostanie wybranych maksymalnie 50 uczestników, którzy otrzymają zestawy RSL10 Sensor Development Kit firmy ON Semiconductor, by mogli zbudować swoje projekty. Uczestnicy ci będą mieli następnie 11 tygodni by przygotować wymyślone przez siebie rozwiązania i opublikować przynajmniej jeden post na blogu, który pozwoli śledzić ich postępy i podzielić się z internetowymi społecznościami element14 i Hackster.io opisem tworzonego projektu.

Zespół jurorów ze społeczności element14 oceni zgłoszenia, zwracając uwagę na oryginalność pomysłów, innowacyjność i walory techniczne. Termin realizacji projektów mija 1 stycznia, a ogłoszenie zwycięzców i wysyłka nagród odbędzie się 1 lutego. Osoba która zgłosi najlepszy pomysł otrzyma drukarkę 3D Lulzbot Mini 2 Desktop. Poza tym zostaną wręczone trzy nagrody w konkretnych kategoriach: najlepszy projekt urządzenia noszonego lub medycznego, za który osoba wygrywająca otrzyma system rzeczywistości wirtualnej HTC VIVE Pro, a zwycięzcy w kategoriach „Bezpieczeństwo lub monitorowanie zasobów” i „Inteligentny Dom” otrzymają po iPadzie Pro (12,9”) firmy Apple.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wyzwania projektowego ThinkON prosimy odwiedzić stronę: www.element14.com/ThinkON.

Aby dowiedzieć się więcej na temat oferty wysoce wydajnych rozwiązań dostarczanych przez firmę Farnell oraz powiązanych z nimi technologii, które pozwalają projektantom na przeistaczanie swoich pomysłów w inteligentne, połączone ze sobą projekty w postaci różnych aplikacji, prosimy odwiedzić stronę https://pl.farnell.com/b/on-semiconductor.

O autorze