Bramka Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway oparta o Raspberry Pi do aplikacji przemysłowego IoT

Farnell rozpoczął dostawy bramki Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway. Jest to niedroga, przemysłowa bramka sieciowa, oparta na Raspberry Pi. Od momentu premiery tego produktu w trakcie targów Embedded World, które odbyły się w lutym 2019 roku w Niemczech, można było zaobserwować istotne zapotrzebowanie na taką bramkę w odniesieniu do różnorodnych aplikacji, począwszy od: zarządzania budynkami przez monitorowanie pojazdów i automatykę przemysłową, a kończąc na konserwacji predykcyjnej.

Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway, korzystając z bardzo prostej w konfiguracji i bezpiecznej komunikacji, dzięki platformie Avnet IoTConnect, obejmuje szereg potężnych funkcji, które pozwalają na zbieranie i analizowanie danych oraz dostarczanie wartościowych informacji w czasie rzeczywistym, np. na potrzeby wizualizacji – a wszystko to w najniższej cenie wśród urządzeń tej klasy. Platforma IoTConnect pracuje na serwerach Microsoft Azure ­- kompleksowym zestawie usług komunikacji urządzeń krańcowych z chmurą, spełniających wymagania dużych korporacji i gotowych do wdrażania i zarządzania systemami korzystającymi z Internetu Rzeczy.

Bramka stanowi uniwersalny system łączności i wspiera algorytmy sztucznej inteligencji w wielu aplikacjach Przemysłu 4.0. Zawiera m.in. dodatkowe porty, które pozwalają na obsługę przemysłowych protokołów komunikacyjnych, radzi sobie z szerszym zakresem napięć zasilających oraz zawiera specjalny moduł do przeprowadzania bezpiecznych obliczeń, który pozwala zapewnić pełne bezpieczeństwo danych na całej trasie transmisji – od początku do końca. Ponadto dostarczana jest w solidnej obudowie, przeznaczonej do montażu na ścianie lub na szynie DIN. Wszystkie te cechy sprawiają, że bramka cechuje się niezrównanym połączeniem łatwości użytkowania, możliwości i dostępności, jakie nie były nigdy wcześniej dostępne w takim środowisku. Projektanci, którzy mają już doświadczenia w prototypowaniu urządzeń opartych o Raspberry Pi, szybko odkryją jak łatwe jest dla nich przeniesienie swoich dotychczasowych projektów do środowiska przemysłowego, bez konieczności przechodzenia na inną platformę.

Bramka Avnet SmartEdge Industrial IoT Gateway jest dostępna w sklepie Farnell i Avnet Silica w Europie i w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

O autorze