Renesas prezentuje nową rodzinę mikrokontrolerów RA z rdzeniem ARM Cortex-M

Renesas Electronics wprowadził do oferty nową rodzinę mikrokontrolerów z 32-bitowymi rdzeniami ARM Cortex-M. Seria RA charakteryzuje się dużą wydajnością obliczeniową, bezpieczeństwem, możliwościami komunikacyjnymi, zestawem peryferiów oraz łatwą w użyciu paczką programową FSP (Flexible Software Package). Układy są przystosowane do użycia w systemach wybudowanych nowej generacji.

Dostępne jest już pięć grum mikrokontrolerów zawierające w sumie 32 układy z rdzeniami Cortex-M4 i Cortex-M23. Dysponują wyprowadzeniami w liczbie od 32 do 176, a także pamięcią flash od 256 KB do 2 MB, pamięcią SRAM o pojemności od 32 KB do 640 KB oraz zestawem interfejsów takich jak USB, CAN i Ethernet. Układy są między sobą kompatybilne, a więc przechodzenie pomiędzy mikrokontrolerami jest bardzo proste. Rodzina RA charakteryzuje się również niskim poborem prądu oraz zaawansowanym funkcjami, takimi jak technologia Renesas HMI wykorzystująca czujniki pojemnościowe.

Mikrokontrolery mają certyfikaty PSA Level 1. Rodzina składa się z serii RA2 (taktowanie 60 MHz), RA4 (100 MHz) oraz RA6 (200 MHz). W przyszłości do oferty trafią również dwurdzeniowe układy z serii RA8.

Więcej informacji na stronie: https://www.renesas.com/ra

O autorze