Odporny na promieniowanie układ FPGA Microchip RT PolarFire

Microchip wprowadził do produkcji układy FPGA odporne na promieniowanie z serii RT PolarFire. Zostały zoptymalizowane pod kątem najbardziej wymagających aplikacji stosowanych w przestrzeni kosmicznej z szybkim przetwarzaniem danych, najniższą możliwą konsumpcją mocy oraz dobrymi parametrami cieplnymi.

Systemy w przestrzeni kosmicznej potrzebują coraz więcej mocy obliczeniowej. Microchip rozszerza rodzinę układów FPGA odpornych na promieniowanie, aby umożliwić projektowanie wydajnych aplikacji kosmicznych. Platforma PolarFire umożliwia ograniczenie kosztów i uproszczenie procesu projektowania, w stosunku do układów ASIC. Pozwala też na redukcję poboru mocy w stosunku do klasycznych układów opartych o SRAM. Umożliwia również zmniejszenie wrażliwości na błędy spowodowane promieniowaniem, typu SEU i SEL.

Układy FPGA RT PolarFire są wykonane z zastosowaniem pamięci typu SONOS Non-Volatile (NV). Pozwala ona na implementację przełączników konfiguracyjny w sposób bardziej efektywny energetycznie, a co za tym idzie, redukcję kosztów, poboru mocy oraz uproszczenie procesu projektowania.

Więcej informacji na stronie: https://www.microsemi.com/product-directory/rad-tolerant-fpgas/5559-rt-polarfire-fpgas

O autorze