Farnell dodaje do swojej oferty nowe produkty marki Traco Power

Farnell rozpoczął dostawy nowych produktów wiodącego szwajcarskiego producenta zasilaczy – firmy Traco Power. Wszystkie wyroby wprowadzone do sprzedaży są dostępne do zamówienia nawet w małych ilościach i będą przydatne klientom tworzącym projekty na rynek przemysłowy, medyczny lub do motoryzacji. Europejscy klienci mogą także cieszyć się dostawą następnego dnia roboczego po zamówieniu. Wybór produktów Traco Power obejmuje przetwornice stałoprądowe do zastosowań przemysłowych i medycznych, o mocy znamionowej od 1 W do 300 W, przetwornice AC/DC przeznaczone do montażu bezpośrednio na płytkach drukowanych oraz zasilacze AC/DC typu Open Frame i do montażu na szynie DIN, cechujące się mocą znamionową od 5 W do 1000 W. Produkty te są najczęściej wykorzystywane do tworzenia aplikacji sterowania i na potrzeby automatyki, a także do budowy urządzeń medycznych, systemów transportowych i aplikacji IoT, które wymagają wysokiej niezawodności, miniaturowej konstrukcji oraz szerokiego zakresu temperatur pracy i długotrwałego działania bez prowadzenia czynności konserwacyjnych.

Inżynierowie-konstruktorzy, producenci urządzeń przemysłowych, medycznych i systemów transportowych polegają na produktach firmy Traco Power, by zapewnić optymalną wydajność i długotrwały czas pracy tworzonych przez nich produktów. Wyróżniające się na rynku cechy przetwornic stałoprądowych marki Traco Power są chętnie i szeroko wykorzystywane by wspierać innowacje w technologiach transportowych, począwszy od mechanizmów do otwierania drzwi, przez sprzęt komunikacyjny, a kończąc na sterowaniu napędami, hamulcami, przełącznikami i systemami sygnalizacji. Produkty te można także wykorzystywać w aplikacjach narażonych na trudne lub nawet niebezpieczne środowisko.

Do najnowszych produktów firmy Traco Power, dostępnych obecnie w sklepie Farnell należą m.in.:

  • Rodzina przetwornic TEL 10WI obejmuje 10-watowe, izolowane przetwornice, wytwarzane w niezwykle małych metalowych obudowach typu DIP-16. Ta seria przetwornic DC/DC to przykład ekstremalnej miniaturyzacji, bez poświęcenia wysokiej sprawności. Ustanawia nowy standard gęstości mocy na poziomie 3,83 W/cm3. Rodzina TEL 10WI cechuje się bardzo szerokim zakresem dopuszczalnego napięcia wejściowego (4:1) oraz wysoką sprawnością, dochodzącą do 86%. Pozwala to na pracę w temperaturze do 70 °C przy pełnym obciążeniu i w temperaturze do 88 °C przy obciążeniu 50%. Omawiane przetwornice zawierają wbudowany filtr wejściowy, który pozwala na spełnienie wymagań norm emisji EN 55032 / EN 55022 klasy A. Stanowią ekonomiczne rozwiązanie dla aplikacji o ograniczonej dostępnej przestrzeni i niewysokim budżecie. Świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju aparaturze, systemach IT i elektronice przemysłowej.
  • TPP450A ­to 450-watowe zasilacze AC/DC do zastosowań medycznych, cechujące się najwyższą gęstością mocy (jak na moduł o wymiarach 3 cale na 5 cal), jaką można uzyskać w zasilaczach chłodzonych przez unoszenie lub przewodzenie. Produkty te mają wzmocnioną, podwójną izolację wejść i wyjść, spełniającą wymagania najnowszych medycznych standardów bezpieczeństwa (EN 60601-1, edycja trzecia, klasyfikacja 2 x MOPP), a ich prąd upływający przez uziemienie nie przekracza 100 μA, dzięki czemu można je stosować w aplikacjach, gdzie prądy te mogą przepływać przez ludzkie ciało. Moc dopuszczalna przy niewymuszonym chłodzeniu przez unoszenie to 320 W w temperaturze do 50 °C i 150 W w temperaturze +85 °C, dzięki czemu sprzęt może działać cicho i bez gromadzenia dodatkowych zanieczyszczeń, jakie mogłyby się zbierać w wentylatorze chłodzącym. Wysoka niezawodność jest zapewniona dzięki użyciu komponentów klasy przemysłowej i wspaniałemu zarządzaniu termicznemu, w związku z czym sprzęt ten stanowi idealne rozwiązanie do urządzeń medycznych i aplikacji krytycznych pod względem wymagań odnośnie bezpieczeństwa i przestrzeni.
  • Układy serii THN 15 N to wysoce wydajne, 15-watowe przetwornice DC/DC najnowszej generacji, obudowane metalowym ekranem o wymiarach 1” x 1” x 0,4”. Nowa, usprawniona konstrukcja obejmuje w pełni zintegrowany filtr spełniający wymogi normy EN 55032 klasy A oraz cechuje się zdecydowanie zmniejszonym poborem mocy w trybie pracy bez obciążenia – wynosi on wtedy jedynie od 96 mW do 336 mW. Zastosowany, zaawansowany projekt wewnętrznych obwodów pozwala układom THN 15N na pracę w temperaturach w zakresie od 40°C do +70°C bez zmniejszania dopuszczalnej mocy wyjściowej. Wszystkie modele cechują się szerokim zakresem napięcia wejściowego, gdzie górna wartość graniczna jest dwukrotnie większa niż dolna. Wyjścia są regulowane i odizolowane. Układy można zdalnie włączać i wyłączać oraz ograniczać wyjścia. Układy serii THN 15 N mają certyfikat UL62368-1, dzięki czemu najbardziej nadają się do rozproszonych systemów mocy w instalacjach telekomunikacyjnych i w elektronice przemysłowej. Świetnie sprawdzają się też wszędzie tam, gdzie dostępna przestrzeń na płytce drukowanej jest bardzo ograniczona – tj. np. w sprzęcie przenośnym i różnego rodzaju aparaturze.
  • Przetwornice stałoprądowe serii TSR2 o mocy 2 W to najmniejsze dwuwatowe przetwornice DC/DC marki Traco Power i stanowią bezpośredni zamiennik niskosprawnych liniowych regulatorów serii LMxx. Wysoka sprawność dochodząca do 96% pozwala na pracę z pełnym obciążeniem w temperaturze otoczenia do 67°C, bez potrzeby używania jakiegokolwiek radiatora lub wymuszania chłodzenia. Do innych istotnych przewag nad stabilizatorami liniowymi należy zaliczyć większą precyzję napięcia na wyjściu (dokładność na poziomie ±2%), mniejszy prąd w czasie spoczynku (2 mA) i brak potrzeby stosowania zewnętrznych kondensatorów. Tak wysoka sprawność oraz niski pobór mocy podczas spoczynku sprawiają, że przetwornice te stanowią idealne rozwiązanie do wielu aplikacji zasilanych bateryjnie.

Bogaty wybór produktów marki Traco Power jest dostępny do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

O autorze