STMicroelectronics oraz maxon prezentują zestaw rozwojowy do sterowania silnikami

STMicroelectronics nawiązał współpracę z firmą maxon, producentem precyzyjnych silników oraz członkiem ST Partner Program. Celem współpracy jest uproszczenie procesu projektowania aplikacji z zakresu robotyki oraz sterowania przemysłowymi serwomechanizmami.

Natomiast pierwszym owocem współpracy jest zestaw rozwojowy EVALKIT-ROBOT-1. Jest to rozwiązanie plug-and-play umożliwiające łatwe wejście w świat precyzyjnego sterowania serwomechanizmów. W zestawie znajduje się 100 watowy silnik BLDC firmy maxon wyposażony w enkoder przyrostowy o rozdzielczości 1024 impulsów/obrót.

Moduł sterownika serwa dołączony do zestawu jest oparty o układ STSPIN32F0A – to inteligentny sterownik silnika 3-fazowego. Moduł zawiera również kompletny stopień mocy zbudowany z użyciem tranzystorów mocy ST. W zestawie znajduje się również oprogramowanie do sterowania silnikami.

Więcej informacji na stronie: https://www.st.com/content/st_com/en/products/evaluation-tools/solution-evaluation-tools/motor-control-solution-eval-boards/evalkit-robot-1.html

O autorze