LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Farnell i społeczność element14 pomagają klientom skorzystać z potęgi sztucznej inteligencji

W czasach gdy sztuczna inteligencja (AI – Artificial Intelligence) zmienia oblicze świata, Farnell, wraz z serwisem element14 poszerzają ofertę produktową i zakres dostępnych materiałów związanych ze sztuczną inteligencją, by pomóc inżynierom opracowywać nowe rozwiązania, wykorzystujące możliwości tych technologii. Inżynierowie będą mogli skorzystać z nowych okazji, nabyć komputery jednopłytkowe BeagleBone AI oraz zapoznać się z opublikowanymi w Internecie poradnikami, pomagającymi pokonywać wyzwania dużej złożoności, kosztów i wymogów co do wydajności projektów opartych o sztuczną inteligencję.

Płytka BeagleBone AI, to jeden z najnowszych produktów dla sztucznej inteligencji, dostępnych w firmie Farnell. Stanowi rozwiązanie, które pozwala w szybki sposób budować systemy wbudowane z mechanizmami uczenia maszynowego. Ten komputer jednopłytkowy może z łatwością posłużyć do automatyzacji codziennych operacji w przemyśle, biznesie i w domu oraz pozwala twórcom na zbudowanie swojego projektu i uruchomienie aplikacji w ciągu pięciu minut. Więcej na temat płytki BeagleBone AI można przeczytać tutaj.

Natomiast serwis element14 udostępnił bezpłatny kurs internetowy, który pomoże członkom społeczności poznać podstawy sztucznej inteligencji. Rozpoczyna się on ogólnymi informacjami i historią sztucznej inteligencji, następnie omawia algorytmy, Twierdzenie Bayesa, uczenie maszynowe i głębokie uczenie oraz typowe aplikacje AI. Kurs obejmuje sekcję „Zrób To Sam”, która daje twórcom oraz inżynierom narzędzia, jakich będą potrzebować by dalej samodzielnie implementować sztuczną inteligencję w swoich projektach.

Ponadto w temacie sztucznej inteligencji, firma Farnell i serwis element14 oferują:

  • AI Configurator i stronę z materiałami o AI: Interaktywne narzędzie, jakim jest AI Configurator, pozwala inżynierom na szybkie znalezienie produktów i rozwiązań, najlepiej dopasowanych do ich aktualnych projektów AI. W narzędziu uwzględnione są najnowsze produkty, takie jak komputer jednopłytkowy Raspberry Pi 4 Model B, płytka rozwojowa Ultra96 V2 i płytka BeagleBone AI. Dzięki temu inżynierowie mają pewność, że sięgają po najnowocześniejsze technologie sztucznej inteligencji. AI Configurator stanowi część strony z materiałami o sztucznej inteligencji, prowadzonej przez firmę Farnell i obejmującej wartościowe, wiarygodne materiały, na których mogą polegać twórcy poszukujący źródła informacji do poszerzenia swojej wiedzy.
  • Nowa strona serwisu element14 poświęcona sztucznej inteligencji: Na stronie znajdują się wszystkie najnowsze treści, dotyczące sztucznej inteligencji, jakie pojawiły się w serwisie element14. Wśród nich znaleźć można projekty opracowane przez członków społeczności, prezentacje technologii, blogi i opisy produktów. Na stronie tej będą także prezentowane cotygodniowe filmiki wideo z serii „element14 Prezentuje”, które koncentrować się będą na nowej płytce BeagleBone AI. Członkowie społeczności, zainteresowani tym tematem mogą zapisać się by otrzymywać powiadomienia zawsze, gdy na stronę dodana zostanie nowa treść poświęcona sztucznej inteligencji.

Farnell to jedyny dystrybutor świadczący zaawansowane usługi, który może pochwalić się specjalnie wydzieloną sekcją poświęconą sztucznej inteligencji i społecznością złożoną z 650 tysięcy członków, którzy coraz bardziej interesują się tematyką AI. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę firmy Farnell, zawierającą materiały na temat sztucznej inteligencji oraz społeczność element14.