[ZWYCIĘZCY KONKURSU] Wygrali płytkę rozwojową PIC-IoT WG firmy Microchip

Nagrodą w październikowym konkursie firmy Microchip były dwie płytki PIC-IoT WG Development Board. Wygrali je:

Mariusz Filipowiak oraz Jacek Hryniewicz

Płytka programowalna PIC-IoT WG łączy mikrokontroler PIC24FJ128GA705, element zabezpieczający ATECC608A CryptoAuthentication™ i w pełni certyfikowany kontroler sieciowy ATWINC1510 Wi-Fi®, który zapewnia najprostszy i zarazem najskuteczniejszy sposób łączenia wbudowanych aplikacji z Google Cloud IoT Core. Zawiera również wbudowany debugger, dzięki czemu nie wymaga zewnętrznego sprzętu do programowania i debugowania mikrokontrolera.

Płytka wspomagana jest przez zintegrowane środowisko programistyczne MPLAB X (IDE) i narzędzie MCC do szybkiego prototypowania. Jest kompatybilna z ponad 450 płytkami MikroElektronika Click™, które rozszerzają opcje czujników i silowników.

W ramach rozszerzonej współpracy Microchip z Google Cloud, płytka PIC-IoT WG umożliwia projektantom oprogramowania na PIC łatwe łączenie z chmurą i produktami nowej generacji za pomocą bezpłatnego portalu internetowego www.PIC-IoT.com. Po połączeniu, programiści mogą korzystać z narzędzia do szybkiego programowania MPLAB ® Code Configurator (MCC) firmy Microchip do pracy nad aplikacją oraz debugowania.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych na portalu Mikrokontroler.pl

O autorze