Zjednoczone siły praktyków EMC to więcej rozwiązań i mniej problemów

10-11 października we Wrocławiu odbyła się III edycja Konferencji EMC for Business. Praktycy dla praktyków. Organizatorem wydarzenia jest EMC for Business. To zespół ekspertów, który od lat szkoli inżynierów oraz promuje w branży elektronicznej ideę wymiany doświadczeń i wiedzy z zakresu projektowania elektroniki i wprowadzenia produktów na rynek.

Dwa dni wystarczyły, aby niemal 100 praktyków EMC z 44 firm, zwiększyło swoją wiedzę poznając case study problemów z innych firm. Warsztaty (testy/eksperymenty) odbywały się jednocześnie na czterech salach. Taki ładunek nowej wiedzy zachęcał do wzajemnej dyskusji, wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, szczególnie podczas wspólnych przerw i wieczornego networkingu.

Praktycy dla praktyków to główna idea i motto organizatorów o czym świadczy agenda wydarzenia. Każdy z uczestników wziął udział w ośmiu prelekcjach (w tematyce m.in.: poprawa odporności, jako problem interdyscyplinarny, przesłuchy w PCB (signal integrity), kompatybilność systemów bezprzewodowych, proces przygotowania produktu do testów czy projektowanie układów scalonych dla zaawansowanych) i w dowolnie wybranych czterech warsztatach dotyczących m.in. projektowania płytek PCB, oceny zgodności, przygotowanie produktu do testowania, jak również o kompetencjach kierowniczych dla liderów działu R&D – nowość, która świetnie wpisała się w ideę konferencji.

Uczestnicy szczególnie docenili merytorykę prezentowanych treści i ich praktyczne zastosowanie. – Zdobyta wiedza, przykłady problemów i rozwiązań z innych firm pozwalają mi wytyczyć najważniejsze cele w moim projekcie co bezpośrednio przekłada się na szybsze wprowadzenie produktu na rynek – mówi  jeden z uczestników Konferencji.

Wydarzenie powstało przy udziale długoletnich partnerów branżowych: Schurter Electronics Sp. z o.o. (główny sponsor), Helmar Jacek A. Dobrowiecki wraz z partnerami ETS-Lindgren, NARDA-PMM, a także ASTAT Sp. z o.o. wraz z partnerami Gaus Instruments i EMC Partner (sponsorzy).

Patroni medialni: Mikrokontroler, Elektronika Praktyczna, Elektronika B2B, Magazyn Elektronik, Automatyka Online oraz Magazyn Automatyka, jak również portalowi automatyka.pl

Organizator: EMC for Business www.emc4b.com

Patronem medialnym wydarzenia był portal Mikrokontroler.pl

O autorze