[ZAKOŃCZONY] Wygraj zestaw ewaluacyjny Microchip 1 Msps SAR ADC Evaluation Kit

Zestaw ewaluacyjny 1 Msps SAR ADC Evaluation Kit(ADM00873-BNDL) zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do prototypowania z wykorzystaniem 16-bitowego przetwornika analogowo-cyfrowego MCP33131D-10 1 Msps SAR. Zestaw ten zawiera płytkę ewaluacyjną MCP331x1x-xx 1 Msps SAR ADC z zasilaczem 9 V, zaprogramowaną płytkę PIC32 Curiosity oraz kabel USB.

Zaprojektowana do pracy w wysokich temperaturach i w środowisku wysokich zakłóceń elektromagnetycznych, rodzina MCP331x1(D)-xx zawiera w pełni 16-bitowy przetwornik SAR z certyfikatem AEC-Q100 próbkujący z częstotliwością 1 Msps, zapewniając niezawodność wymaganą w zastosowaniach przemysłowych i motoryzacyjnych. Wzmacniacz różnicowy MCP6D11 zapewnia interfejs o niskich zniekształceniach i wysokiej dokładności, co pozwala osiągnąć pełną wydajność przetwornika ADC.

Układy z rodziny MCP331x1(D)-xx dysponują rozdzielczościami w zakresie 12, 14 i 16 bitów, z opcjami próbkowania od 500 ksps do 1 Msps. Pozwala to projektantom dobrać odpowiedni przetwornik do projektu. Stałe niskie napięcie zasilania o wielkości 1,8 V i niski pobór prądu (typowy prąd czynny 1,6 mA dla 1 Msps i 1,4 mA dla 500 ksps) umożliwia tej rodzinie przetworników bardzo małe zużycie energii, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego zakresu napięcia wejściowego. Układy obsługują szeroki zakres napięcia cyfrowego interfejsu wejścia-wyjścia (1,7 V – 5,5 V), co pozwala na komunikację z większością urządzeń nadrzędnych, w tym z mikrokontrolerami i mikroprocesorami firmy Microchip opartymi na PIC32, AVR® i Arm®. Eliminuje to potrzebę stosowania zewnętrznych translatorów poziomu napięcia.

Zestaw ewaluacyjny MCP331x1D-XX używany jest w celu zademonstrowania wydajności urządzeń z rodziny MCP331x1D-XX SAR ADC. Zestaw obejmuje:

  • płytkę ewaluacyjną MCP331x1D
  • płytkę PIC32MZ EF MCU Curiosity do zbierania danych
  • SAR ADC Utility PC graficzny interfejs użytkownika (GUI)

Reguły loterii:

  1. Organizatorem loterii jest firma Microchip.
  2. Warunkiem wzięcia udziału w loterii jest rejestracja na stronie firmy Microchip.
  3. Zgłoszenia są przyjmowane do 9 grudnia 2019 włącznie.
  4. Zwycięzcę wyłonią przedstawiciele firmy Microchip w terminie do 20 grudnia 2019.
  5. Nagroda zostanie wysłana do laureata przez firmę Microchip po nawiązaniu z nim kontaktu.
  6. Organizator ponosi wszelkie koszty wynikające z dostawy nagród oraz przepisów podatkowych.

O autorze