Zestaw prototypowy z mikrokontrolerem Renesas RL78

Firma Renesas Electronics wprowadził do produkcji płytkę prototypową z mikrokontrolerem RL78/G14. Umożliwia ona szybkie projektowanie aplikacji, głównie z zakresu urządzeń końcowych IoT. Renesas wprowadził do produkcji także moduł rozszerzeniowy RL78/G1D BLE, który pozwala w prosty sposób uzupełnić możliwości zestawu o komunikację Bluetooth Low Energy.

Nowy zestaw ma wbudowany emulator E2 Lite, umożliwiający programowanie i debugowanie bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Płytka zawiera złącza Arduino oraz Pmod do podłączenia modułów rozszerzeniowych. Umożliwia również dostęp do wszystkich wyprowadzeń mikrokontrolera.

Mikrokontroler RL78/G14 to najmocniejszy układ z rodziny RL78 osiągający moc obliczeniową 51,2 DMIPS przy taktowaniu 32 MHz. Dysponuje wbudowaną pamięcią Flash o pojemności 512 KB oraz pamięcią RAM o pojemności 48 KB, a także timerami i 8-bitowymi przetwornikami DAC. Charakteryzuje się również niskim poborem prądu, rzędu 66 μA/MHz w czasie pracy oraz 240 nA w trybie oczekiwania (STOP).

Więcej informacji na stronie: https://www.renesas.com/eu/en/products/software-tools/boards-and-kits/eval-kits/rl78-g14-fast-prototyping-board.html

O autorze